نهال گردو در مازندران

بهترین نهال گردو برای مازندران

مهندس رسول بابایی

نهال گردو مناسب مازندران باید متناسب با منطقه جغرافیایی مازندران باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد. موقعیت جغرافیایی این شهر، تمام نیازهای اولیه برای کاشت نهال گردو در مازندران را دارد؛ به همین دلیل می توان با آگاهی از انواع بهترین نهال گردو و آموزش های اصولی به کاشت و پرورش نهال گردو پرداخت.
اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در مازندران بهترین عملکرد را دارند و با نهالستان مازندران آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا با 4 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت نهال گردو در مازندران آشنا شوید.

شرایط جغرافیایی مازندران برای کاشت نهال گردو

شهرستان بهشهر منطقه ای از مازندران است که از شمال به دریای مازندران، از شرق به گرگان، از جنوب به دامغان و از مغرب با ساری همجوار است. ارتفاع از سطح دریا بهشهر در حدود 20 متر است. در شهرستان بهشهر میزان بارندگی سالیانه در جلگه از 900 تا 1600 میلی لیتر است و همچنین متوسط روزهای یخبندان در آن تقریبا 13 روز است که مربوط به ماه‌های دی و بهمن است.

آب وهوای بهشهر معتدل و مرطوب است و بیشترین درجه حرارت در تابستان به 36 درجه بالای صفر می‌رسد و حداقل دمای آن در زمستان 1- درجه سانتی گراد است.

بهترین نهال گردو برای مازندران

کاشت و پرورش نهال یکی از راه های سرمایه گذاری کم ریسک و پربازده است که افراد زیادی می توانند با آموزش و کمک گرفتن از کارشناسان متخصص در این زمینه، در شهرهای مختلف ایران، درآمد خوبی کسب کنند.

سرمایه گذاری و شروع راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، بدون داشتن دانش کافی قطعا به شکست منجر می‌شود.
قبل از شروع هرکاری ابتدا نیاز است تا در رابطه با شرایط آن اطلاعات لازم را به دست آورد. قبل از اینکه اقدام به خرید نهال گردو در مازندران کنید، باید نهال‌هایی که با توجه به اقلیم این شهرستان مناسب هستند را بشناسید.
در ادامه مقاله به بررسی نهال‌های مناسب و معرفی شرایط مهم کاشت آن‌ها پرداخته‌ایم. با نهالستان ارغوان نهال همراه باشید.

1. نهال گردو کانادایی ارغوان

نهال گردو کانادایی ارغوان یکی از محصولات بینظیر نهالستان ارغوان نهال است که در اکثر مناطق ایران قابلیت کاشت دارد. نهال گردو کانادایی ژنوتیپ از سال‌های اولیه شروع به باردهی می‌کند و بسیار در برابر آب و هوای سرد مقاوم است.
نهال گردو کانادایی ارغوان با کیفیت‌ترین محصول از لحاظ سایز، درصد مغز، رنگ و طعم میوه را دارد. باغ گردو کانادایی ارغوان، دیربرگده و خیلی پربار است به طوری‌که درآمد باغ گردو کانادایی چند برابر باقی ارقام گردو است.

 

نهال گردو کانادایی در بهشهر

 

این نهال را در ارتفاعات 0 تا 2500 متری می توان کاشت. ویژگی دیرگل بودن و زود بازدهی بودن آن باعث شده تا مورد استقبال باغداران و کشاورزان قرار بگیرد. فاصله کاشت نهال گردو کانادایی 7*7 است.

2. نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

نهال گردو ژنوتیپ ارغوان یکی دیگر از گزینه های مناسب برای کاشت نهال گردو در مازندران است. این نهال گردو را در ارتفاعات 0 تا 2500 متری می توان کاشت. نهال گردو ژنوتیپ ارغوان پربار است و از همان سال اول شروع به باردهی می کند.

3. گردو چندلر پیوندی

یکی از مناسب‌ترین انواع نهال‌ها برای بهشهر، نهال گردو چندلر پیوندی است. گردو چندلر پیوندی در ارتفاعات 0 تا 1500 متر از کیفیت خوبی برای رشد برخوردار است. ویژگی‌های گردو چندلر آن را به محصولی اقتصادی و مناسب برای باغداران تبدیل کرده است. یکی از ویژگی‌های بارز این نهال بازدهی سریع آن است.

نهال گردو چندلر در بهشهر

گردو چندلر پیوندی برای افزایش کیفیت و تضمین سلامتی به گرده افشان نیازمند است که توصیه می‌شود از روند یا فرانکت برای گرده افشانی این نهال استفاده کنید. توجه داشته باشید که فاصله کاشت گردو چندلر 5*7 است.

4. گردو فرنور پیوندی در مازندران

در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بهشهر، گردو فرنور پیوندی مناسب است. گردو فرنور پیوندی یکی از ارقام خوب گردو است که منشا آن فرانسه است. گردو فرنور مناسب ارتفاعات 1500 تا 2500 متر است. این گردو مقاومت بالایی در برابر آفات و سرما دارد و به همین علت می‌توان با خیال راحت به کاشت و تولید آن در بهشهر بپردازید.

نهال گردو فرنور در مازندران

 

برای رسیدن به محصول خوب گردو فرنور پیوندی نیاز است تا کمی‌ صبور باشید چراکه این نهال در سال‌های اول محصول زیادی ندارد اما پس از آنکه به سن بلوغ برسد، محصول فراوانی را به شما تحویل می‌دهد. فاصله کاشت نهال گردو فرنور پیوندی 5*7 است.

در مازندران چه بکاریم

مازندران یکی از مناطق مهم کشاورزی در ایران میباشد و به دلیل شرایط آب و هوایی و خاک مناسب، برای کشت انواع محصولات باغی و زراعی قابلیت بالایی دارد. در زیر به برخی از محصولاتی که در مازندران کشت می‌شوند، اشاره می‌نماییم:

  1. برنج: مازندران به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های تولید برنج در ایران شناخته می‌شود. شرایط آب و هوایی و خاک مناسب، باعث شده تا برنج تولید شده در این منطقه از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
  2. گندم: این محصول زراعی به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، در مازندران به صورت گسترده کشت می‌شود.
  3. گیاهان دارویی: مازندران به عنوان یکی از استان‌های مهم تولید گیاهان دارویی شناخته می‌شود. نوعی گیاه دارویی با نام “آویشن کوهی” در این استان کشت می‌شود.
  4. میوه‌های گرمسیری: در برخی نقاط مازندران، انواعی از میوه‌های گرمسیری مانند موز، پاپایا و … کشت می‌شوند.
  5. محصولات باغی: انواعی از محصولات باغی مانند گردو، بادام، زیتون، هلو، آلبالو و … در این استان کشت می‌شوند.

توصیه ما به شما این است که قبل از شروع به کشت هر محصولی، با کشاورزان و باغداران محلی مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که شرایط آب و هوایی و خاک منطقه برای کشت آن مناسب میباشد.

فروش نهال گردو خوشه ای در مازندران

برای خرید نهال گردو خوشه ای در مازندران شما می‌توانید به فروشگاه‌های مربوطه در منطقه مراجعه کنید یا از طریق اینترنت از فروشگاه‌های آنلاین نهال خریداری کنید. همچنین می‌توانید از طریق سایت‌های مرتبط با باغبانی و کشاورزی به دنبال فروشندگان محلی نهال گردو خوشه ای باشید.. در هر صورت، بهتر است قبل از خرید نهال گردو خوشه ای، از نوع خاک و شرایط آب و هوایی منطقه‌ی خود مطمئن شوید تا بهترین نتیجه را از کاشت این نهال داشته باشید.

نهال گردو مناسب مازندران ؛ کاشت درخت گردو در شمال

همانطور که در این مقاله بررسی شد، انواع نهال گردو که برای بهشهر مازندران مناسب است معرفی شد. این 4 نهال گردو را با خیال راحت می توانید در استان مازندران بکارید و محصولات پربار و خوبی را برداشت کنید. نهال گردو چندلر، فرنور و کانادایی نهال گردو مناسب مازندران هستند.

نهالستان گردو در مازندران ؛ بهترین نهالستان مازندران

در زمان انتخاب نهالستان گردو در مازندران باید به نکات مهمی دقت کرد تا بتوان انتخاب مناسبی را داشته باشید.

  1. نهالستان باید نهال ها را به طور مستقیم عرضه کند.
  2. کلیه نهال ها باید دارای شناسنامه باشند.
  3. نهال‌ها باید در صحت سلامت ارسال شوند.
  4. سابقه کاری نهالستان نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید.

قیمت نهال گردو در مازندران

تا این قسمت از مقاله به بررسی 4 نهال گردو در مازندران پرداختیم و در ادامه به بررسی قیمت هریک از آن ها می پردازیم.

ارقام نهال گردو مناسب مازندرانقیمت نهال گردو (خرده)قیمت نهال گردو (عمده)
نهال گردو ارغوان کانادایی تیپ 9 (2ساله)120.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو ژنوتیپ ارغوان تیپ 7 (2ساله)150.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو چندلر (2ساله)150.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو فرنور (2ساله)150.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو کانادایی پیوندی تیپ 9200.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو چندلر پیوندی تولید ارغوان نهال (2ساله)250.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال گردو فرنور پیوندی تولید ارغوان نهال (2ساله)250.000 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف

زمان برداشت گردو در مازندران

بیشترین گردوی مازندران در شهرستان ساری، سوادکوه شمالی، نکا و بهشهر تولید می شود. زمان برداشت گردو به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی زمان رسیدن گردو در اواخر شهریور و اوایل مهر است که می تواند تغییراتی نیز داشته باشد. در فصل پاییز می توانید گردوهای بسیار خوبی را برداشت کنید.

مشاوره و خرید نهال گردو در بهشهر مازندران

خرید نهال گردو خوب و سالم یک فاکتور مهم برای تولید گردو است که نیاز است بادقت خریداری شود. نهالستان ارغوان نهال آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین خرید نهال گردو در مازندران را انجام دهید. همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهترین و موثرترین نهال گردو را باتوجه به شرایط اقلیمی و اقتصادی شما در بهشهر معرفی کنند.

شماره تماس ارغوان نهال

3.7/5 - (12 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

27 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سلام برای منطقه روستایی با ارتفاع ۱۳۰۰تا ۱۵۰۰ گردو کانادایی بهتره و باز دهی بیشتری داره یا فرنور یا چندلر

سلام برای منطقه تنکابن زمین کنار رودخانه میباشد نوع خاک تقریبا ماسه دارد به علت بودن رودخانه نیاز به 100 نهال دارم اما از نوع پوست نازک چه نهالی پیشنهاد میدهید و فاصله نهال ها از دیوار و یکدیگر چقدر باید باشد باتشکر

باسلام
لطفا راهنمایی بفرمایید در منطقه معتدل کوهستانی قائمشهرمازندران چه نوع نهال گردو یی مناسب است وپس ازچه مدت قابل بهره برداری میباشد؟متشکرم

باسلام واحترام.بهترین گزینه کاشت نهال گردو برای شهر آمل کدامه .ممنون ازپاسختون.

با سلام و خسته نباشید درخت گردو در زمین سورک که خود به خود رویش کردن و خوشبختانه بار خوبی هم می دهد گردو درشت و مناسب مغز سفید و پوست نازک می باشد و سن درخت تقریباً ۱۵ ساله هست سوالم اینه تقریباً از پارسال قسمت شمالی درخت برگ های آن رو به زردی و کوچکی و گردو آن نارس شروع به ریختن میکند و امثالهم شدید تر شده دلیل آن چه میتواند باشد ضمن اینکه سمت شمالی درخت زمین شالیزار با فاصله ای حدود ۸ متر می باشد احتمال اینکه آب شالیزار این درخت را اذیت کند وجود دارد؟
سوال دوم اینکه به علت وجود دامداری همسایه تقریباً تمام وقت زیر درخت کاه و علوفه چیده شده در همان سمت شمالی آیا احتمال اینکه خاک این قسمت به نور خورشید دسترسی ندارد امکان دارد از این طریق ضربه به ریشه های درخت و به مراتب شاخه ها و محصول درخت ضعیف شده باشد لطفاً راهنمایی فرمایید دقیق و جامع تا از دانش شما استفاده کنیم با تشکر همچنین آرزوی سلامتی برای شما و همکاران تان یا علی مدد

سلام وقت شما بخیر
برای مناطق کوهپایه رحیم آباد واشکورات بهترین بازدهی چه نوع نهال گردویی میباشد ؟

سلام برای عباس اباد الان تو خرداد میشه نهال گردو کاشت و اگر بله چه نوعی

با سلام.ایا درخت گردو تو سرخ برای ساری نزدیک دریا مناسبه؟

سلام وقت بخیر برای ساری نهال گردو کانادایی ارغوان بازدهی بهتری دارد

با عرض سلام و درود.
آیا کاشت چندلر پیوندی در تنکابن و در زمینی با ارتفاع بیست متر از سطح دریا امکانپذیر است

سلام من در محمودآباد نهال چندلر کاشتم برای تقویت نهال از چه کودی و چه زمانی را انتخاب کنم؟اگر راهنمای کنید من رابسیار ممنون میشم. بادرود فراون عباس

با سلام و احترام
دلیل سیاه شدن مغز داخل گردو چیست بخاطر نژاد گردو هستش

سلام وقت بخیر
لطفا این مقاله را مطالعه کنید: دلیل سیاه شدن مغز گردو

سلام
گردو مناسب چالوس چه نوعی هست

سلام برای چالوس نهال گردو چندلر را پیشنهاد می کنیم

سلام بهتر نهال گردو برای تنکابن چه نوع نهالی می باشد؟

سلام از نهال گردو چندلر می تونید استفاده کنید
برای مشاوره دقیق تر لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید

سلام برای تنکابن ارتفاع ۱۰۰ متر از سطح دریا منطقه کوهپایه ای چه گردویی مناسب است؟

با سلام واحترام
گردو ارغوان کانادایی بهتره و درصد گیرایی نهال در مناطق کوهستانی بالا هست و خشک نمیشه…

سلاموعرض ادب
جسارتا خواستم سوال کنم برای روستاهای منطقه نکا به سمت دریا چه نهالی مناسب هست واینکه بالاترین سن نهالی که میتوان از شما تهیه کرد چه سنی ازنهال هست؟
متشکرم

باسلام آیا نهال گردوی فرانسوی مناسب شهرستان چالوس است؟

سلام گزینه های بهتری برای کاشت در چالوس است. چرا این نهال مدنظرتون است؟

باسلام خسته نباشید مختصر و مفید به نظر شما برای منطقه خلیل شهر کدوم یک انواع نهال گردو بهتر جواب میده سوال دیگه هم که دارم از چه سنی شروع به دادن محصول میکنن؟

با سلام و احترام
لطفا اطلاعات دقیق منطقه را ذکر کنید تا دقیق‌تر بتوانیم بهترین نهال گردو متناسب با منطقه شما را معرفی کنیم

27
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x