خرید و قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر

شما که تصمیم به خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر گرفته‌اید، آیا با مشخصات گردو ژنوتیپ و قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر آشنا هستید؟ آیا می‌دانید گردو ژنوتیپ برتر چیست؟ برای آشنایی با مشخصات نهال گردو ژنوتیپ و نحوه کاشت آن، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

گردو ژنوتیپ برتر چیست 

ژنوتیپ (Genotype) به کل یا بخشی از ساختار ژنتیکی موجود زنده می گویند و تفاوت در ژنوتیپ منجر به گوناگونی موجودات می شود. صفات مرغوب و باکیفیت در گیاهان ژنوتیپ برتر نامیده می شود؛ به عنوان مثال در درختان گردو با پیوندگیری از ژنوتیپ های برتر می توان صفات درخت مرغوب و با کیفیت را به درخت نامرغوب منتقل کرد تا عملکرد و برداشت محصول افزایش یابد.

گردو ژنوتیپ برتر چیست

مشخصات نهال گردو ژنوتیپ

 1. نهال گردو هر چقدر دیرتر برگ بدهد، احتمال ابتلا به بیماری بلایت در آن کمتر است، پس می توان گفت دیر برگدهی صفتی مرغوب به حساب می آید.
 2. هر چقدر موعد گلدهی دیرتر اتفاق بیوفتد خسارت ناشی از سرمای دیررس کاهش می یابد.
 3. گلهای نر و ماده در گردو از هم مجزا هستند. بطور معمول اول گلهای نر و پس از آن گلهای ماده باز می شوند و این امر منجر به ایجاد اختلال در فرآیند گرده افشانی درخت گردو می شود. لذا توام بودن و همزمانی رسیدن گلهای نر و ماده (دانه ی گرده و مادگی) صفتی برتر محسوب می شود.
 4. هر چقدر زمان رسیدن میوه ها کوتاه تر بوده و زودتر برسند نیاز تغذیه ای و مصرف ابی در گردو کمتر است.
 5. یکی دیگر از امتیازات مثبت برای گردو ، جدا شدن آسان پوست سبز از دانه می باشد.
 6. محصولات به سه شکل بر روی شاخه تشکیل می شد:
  1. باردهی جانبی
  2. باردهی انتهایی
  3. باردهی انتهایی و جانبی

در صورتی که میزان باردهی جانبی بیشتر باشد، عملکرد افزایش می یابد و تعداد محصول بیشتر می شود، بنابراین درختانی که هم باردهی انتهایی و هم باردهی جانبی داشته باشند، درختانی با ژنوتیپ برتر شناخته می شوند.

 1. هر چقدر مغز گردو سفیدتر و روشن تر باشد، بازار پسند تر است.
 2. هر چه درصد مغز در گردو بیشتر باشد بازار پسندی مطوبتری دارد و در اصطلاح گردوی تو پر نامیده می شود.
 3. ارتفاع کمتر درخت و گستردگی بیشتر آن باعث می شود تا هزینه ی برداشت محصول کمتر شود، بنابر این برای تولید محصول باید رقمی کاشته شود که گسترده تر باشد، درختان گردو با رشد عمودی برای استفاده در صنایع چوب مناسب هستند.مشخصات نهال گردو ژنوتیپ ارغوان

مشخصات درخت گردو ژنوتیپ

درخت گردوی ژنوتیپ برتر واریته‌ای است که از کاشتن هسته ی بذری و لقاح یک رقم گردوی کالیفرنیایی‌ ایجاد می‌شود. ‌این نهال ظرفیت باردهی بالایی دارد(حدود 60 درصد بیشتر از سایر ارقام نهال گردو). درخت گردو ژنوتیپ برتر نیمه قوی بوده و نیازمند پایه‌های قوی است.
این گیاه متعلق به تیره ی گردوسانان (Juglandaceae) می‌باشد. درخت گردو، درختی تک پایه محسوب می‌شود، (گلهای نر و گلهای ماده بر روی یک درخت قرار دارند). گرده افشانی و تلقیح گل‌ها در اوایل فصل بهار و بوسیله باد انجام می‌شود، انطباق زمانی میان موعد گرده افشانی با آمادگی گلهای ماده مسئله‌ای حائز اهمیت است.

هر چقدر درخت گردو بالغ تر شود تعداد گلهای نر بیشتر می‌شود و پدیده ی ناهمرسی کاهش می‌یابد.(همچنین می‌توان از ارقام گردویی که ماده ی پیشرس هستند برای کاشت استفاده کرد.) جهت خرید نهال گردو میتوانید با شماره تلفن‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اگر درخت گردو در طی فصول تابستان و زمستان در معرض گرما و سرمای بیش از حد قرار گیرد، آسیب می‌بیند زیرا بسیار حساس است. در طی گذراندن دوره خواب زمستانه، ‌این گیاه می‌تواند تا منفی 11 درجه سانتیگراد را تحمل کند(به دوره سرمایی در حدود 700 تا 1500 ساعت سرمای منفی 7 درجه سانتیگراد نیاز دارد). اما شاخه‌های درخت نسبت به سرمای زودرس بهاره و پاییزه آسیب پذیر می‌باشند.
درخت گردو در آب و هوای معتدل گرم رشد می‌کند و در دمای بالاتر از 40 درجه سانتیگراد و رطوبت پایین، پوسته ی سبز میوه دچار سوختگی شده و مغز گردو چروکیده و گاهی پوک می‌شود. محصول دهی درخت پس از 5 تا 6 سال اتفاق می‌افتد و‌این میزان در 10 تا 15 سالگی به حداکثر خود می‌رسد، طول عمر درخت گردو گاهی اوقات به 300 سال می‌رسد. درختان گردو پس از به بار نشستن نیازی به هرس ندارند.

رضایت مشتری از خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

رضایت مشتری از خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر

این نهال نسبت به سرمای دیررس بهاره مقاوم بوده و به دلیل مرغوبیت و شفافیت میوه  آن، بسیار با ارزش است و برداشت محصول از اوایل تا اواخر فصل پاییز اتفاق میافتد؛ جالب است بدانید نهال ژنوتیپ برتر مقاومت خوبی نسبت به افات و بیماری ها دارد، همچنین از دیگر ویژگی های آن می توان به دیرگل بودن و زودبازدهی (به بار نشستن محصول از سال اول) اشاره کرد.

خصوصیات نهال گردو ژنوتیپ برتر

خصوصیات ظاهری دیرگلدهی – ارتفاع کم (درحدود 6تا7 متر) – زود بازدهی
عمر اقتصادی حداقل 80 سال
میزان باردهی 6 تن
موعد گلدهی معمولا اواخر فروردین ماه
فاصله کاشت درخت گردو ژنوتیپ در حدود 6 متر در 7 متر (به ازای هر هکتار 300 اصله درخت)
تعداد میوه ی گردو بر واحد کیلوگرم 80 الی 85 عدد

 تفاوت بین گردو ژنوتیپ برتر ارغوان با گردوی چندلر

 •  گردو ژنوتیپ برتر ارغوان بذری می باشد ولی گردو چندلر پیوندی می باشد.
 • گردو ارغوان مناسب کاشت در ارتفاع ۱۰۰-۱۸۰۰ متر فاصله از سطح دریا ولی گردو چندلر ۱۰۰-۱۲۰۰
 • گردو ارغوان ۲۵ فروردین شروع به جوانه زنی می کند ولی گردو چندلر ۱۵ اردیبهشت ماه
 • گردو چندلر نیاز به گرده افشان دارد ولی گردو ارغوان نیاز به گرده افشان ندارد.
 • هر دو پاکوتاه و نهایت رشد ۵ متر
 • فاصله کاشت هر دو ۶×۶
 • هر دو باردهی از سال اول و پربار

نمونه باردهی گردو ژنوتیپ برتر نهالستان ارغوان

خردادماه ۹۹ – جهت عرضه پاییز و اسفندماه

قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر

قیمت یکی از مواردی است که در تصمیم گیری نهایی ما تاثیرگذار است. هرچند تنها با در نظر گرفتن قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر نباید نسبت به خرید آن اقدام کرد. مزایای نهال گردو ژنوتیپ را بررسی کردیم و حال قصد داریم تا به قیمت آن بپردازیم.
قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر در نهالستان ارغوان نهال 70.000 تومان است.

📚برای مشاهده قیمت سایر نهال‌ها، مقاله قیمت انواع نهال گردو را مطالعه کنید.

خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان

یکی از ارقام مطوب نهالستان ارغوان نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان است، این رقم بعلت کیفیت بالای مغز و عملکرد قابل توجه و همچنین به بار نشستن از سال اول می تواند گزینه ای مناسب برای کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیر باشد.
در باغات 10ساله برای هر درخت در حدود 70 کیلوگرم محصول برآورد می شود. نهالستان ارغوان نهال بهترین و با کیفیت ترین نهال های گردوی ژنوتیپ برتر را آماده و عرضه می‌نماید.
گردو ژنوتیپ برتر نهالستان ارغوان نهال دارای دانه های روغنی، سرشار از امگا 3 و دو پوسته ی داخلی و خارجی می باشد. پوسته خارجی به رنگ سبز، نرم و ملایم است که با گذشت زمان خشک شده و از بین می‌رود و پوسته داخلی آن نیز چوبی و سخت است. ارزش غذایی گردو ژنوتیپ برتر بسیار بالاست؛ چرا که منبع غنی از ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ها، فیبر، پروتئین و مواد معدنی است.

یکی از بهترین و معتبرترین مراکز جهت تهیه نهال گردو ژنوتیپ برتر نهالستان ارغوان نهال است که اقدام به آماده سازی و فروش نهال در سرتاسر کشور می نماید.
باغداران محترم جهت دریافت لیست قیمت و آگاهی از شرایط و تسهیلات خرید نهال گردو ژنوتیپ برتر می توانند با واحد فروش نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی تماس حاصل فرمایند. سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

شماره تماس

گردو

2 دیدگاه

 • باعرض سلام و خسته نباشید
  برای منطقه زنجان چه گردویی پیشنهاد میدین؟ارتفاع زمین درحدود۱۸۰۰_۱۸۳۰ می‌باشد.واینکه باردهی ژنوتیپ برتر در سال پنجم و ششم چقد هستش؟

  • سلام. وقتتون بخیر
   نهال گردو فرنور بهترین گزینه برای کاشت در مناطقی با ارتفاع بیش‌تر از 1500 هست؛ و ژنوتیپ برتر هم از سال چهارم به طور میانگین، 40 کیلوگرم محصول میدهد. برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره تماس واحد فروش که در سایت درج شده با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *