نهال گردو مناسب ارومیه

نهال گردو در ارومیه

شرایط اقلیمی ‌در ارومیه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری برروی کاشت نهال گردو در ارومیه را به وجود آورده است. اگر به دنبال کاشت نهال گردو در ارومیه هستید، در ‌این مقاله از نهالستان ارغوان نهال به معرفی نهال گردو مناسب ارومیه و بهترین نهالستان در ارومیه می‌پردازیم.

نهالستان‌های زیادی در‌این شهر به فروش نهال گردو در ارومیه مشغول هستند، اما انتخاب بهترین نهالستان و خرید نهال گردو سالم و باکیفیت شرط لازم برای سرمایه‌گذاری پرسود است.
همراه ما باشید تا با قیمت نهال گردو در ارومیه و خرید نهال گردو از بهترین نهالستان ارومیه آشنا شوید.

بررسی ارومیه برای کاشت نهال گردو

ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی است. این شهر بین دریاچه ارومیه و دیواره کوه‌های غرب استان واقع شده است و ارتفاع آن 1332 متر است. تابستان‌های تقریبا گرم و زمستانی سرد را در‌ این شهر داریم.

با توجه به وضعیت آب‌وهوایی و ارتفاع ارومیه، شرایط خوبی برای کاشت نهال گردو است. در ادامه ‌این مقاله از نهالستان ارغوان به بررسی نهال‌های گردو مناسب ‌این شهر می‌پردازیم.

نهال گردو مناسب ارومیه | معرفی 3 نهال

همانطور که می‌دانید انواع ارقام نهال گردو بسیار متنوع است. به همین دلیل هر نهال گردویی مناسب یک منطقه است و هرکدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند.‌ این که شما در چه منطقه‌ای قصد کاشت نهال را دارید، در انتخاب شما تاثیرگذار است. نهال گردو را باید با توجه به شرایط اقلیمی ‌و ارتفاع منطقه انتخاب کنید.

نهال گردو در ارومیه

ما کار را برای شما راحت کرده‌ایم و در‌این مقاله بهترین انواع نهال گردو در ارومیه را معرفی کرده‌ایم و شما کافیست تا یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همراه ما باشید.

1.     نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان را می‌توانید در ارتفاع 0 تا 2500 متری بکارید. نهال گردو ژنوتیپ برتر برای آب‌وهوای معتدل سردسیری مناسب است. با توجه به ارتفاع ارومیه، کاشت نهال گردو ژنوتیپ در‌این شهر توصیه می‌شود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر خودگرده‌افشان است و به گرده افشان نیازی ندارد. باردهی ‌این نهال از سال اول آغاز می‌شود و اگر به خوبی از آن مراقبت کنید، می‌توانید 8 تا 10 تن محصول را از یک هکتار باغ برداشت کنید.

2.     نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر مناسب برای ارتفاع 0 تا 1500 متر است و به همین جهت به راحتی می‌توانید در ارومیه، آن را بکارید. از ویژگی‌های نهال گردو چندلر باید بدانید که ‌این نهال پربار، دیرگل و دیر برگده است و از سرمای بهاره ارومیه در امان خواهد بود.

نهال گردو چندلر از سال اول باردهی خوبی دارد و با رسیدگی و مراقبت درست، سالانه تا 6 تن می‌توانید محصول برداشت کنید. نهال گردو چندلر به گرده افشان نیاز دارد و باید از نهال گردو فرانکت یا روند به ‌این منظور استفاده کنید.

3.     نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور برای ارتفاع 1500 تا 2500 متر مناسب است و در مناطق معتدل سردسیری عملکرد خوبی دارد. می‌توان گفت با توجه به شرایط اقلیمی ‌ارومیه،‌ این نهال گردو در ارومیه عملکرد خوبی را خواهد داشت.

نهال گردو فرنور به گرده‌افشان نیاز دارد و از نهال گردو فرانکت و روند به‌عنوان گرده‌افشان‌ این نهال استفاده می‌شود. نهال گردو فرنور پربار است و از سال اول باردهی خود را شروع می‌کند و به مرور زمان به میزان آن افزوده می‌شود. از یک هکتار باغ گردو فرنور، با رسیدگی درست تا 6 تن محصول می‌توانید برداشت کنید.

خرید و فروش نهال گردو در ارومیه

برای خرید نهال گردو در ارومیه از نهالستان در ارومیه به ‌این نکات توجه کنید تا بهترین نهال گردوی ارومیه را خریداری کنید

  • برای خرید نهال ، نهاستان زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی انتخاب می‌شود.
  • به سازگاری نهال‌های گردو با منطقه توجه کنید و نهال‌های گردو متناسب با منطقه خریداری کنید.
  • آب و هوای منطقه کاشت باید با شرایط آب و هوایی مناسب نهال سازگار باشد.
  • دیرگل یا زود گلدهی نهال‌ها بسته به منطقه بسیار مهم است. نهال دیرگل نسبت به سرمای بهاری حساس نیست و بهترین گزینه برای مناطق سردسیر است.
  • به ارتفاع درخت توجه کنید. در زمان برداشت، ارتفاع کم درخت کار را بسیار آسان می‌کند.
  • نهال گردو به گرده افشان نیاز دارد یا نیازی به آن ندارد.
  • نهال گردو در ارومیه باید دارای شناسنامه باشد.

فروش نهال گردو در ارومیه

نهالستان در ارومیه (نهالستان گردو در ارومیه)

نهالستان ارغوان نهال در میاندوآب در زمینهٔ تولید و کاشت انواع نهال بیش از 30 سال تجربه دارد. سالانه حدود 500 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار و مجوز دار را زیر نظر جهاد کشاورزی به تمام نقاط‌ایران و کشورهای همسایه ازجمله عراق، افغانستان، تاجیکستان و… ارسال می‌کند.

اگر به دنبال بهترین نهالستان در ارومیه هستید، نهالستان ارغوان نهال انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای خواهد بود چراکه تمامی‌ارقام نهال در‌این نهالستان با شناسنامه، گواهی بهداشت و کارت قرنطینه تولید و ارسال می‌شوند. یکی از مزیت‌های بزرگ خرید نهال گردو از‌این نهالستان ضمانت بازگشت کالا است که به علت اطمینان از کیفیت انواع نهال است.

مرکز فروش نهال گردو در ارومیه باید با دقت انتخاب شود زیرا خرید نهال گردو سالم برای احداث باغ پر محصول ضروری است.

قیمت نهال گردو در ارومیه

قیمت یکی از نکات مهم در زمان خرید نهال گردو و اساساً هر خریدی است. شاید به‌این نکته دقت نکرده باشید که انتخاب نهالستان در قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. در نهالستانی که تولیدکننده نهال است و فروش نهال را بدون واسطه انجام می‌دهد، قیمت نهال کمتر است.

تنوع انواع نهال گردو در ارومیه بسیار است و به همین علت کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا لیست قیمت نهال گردو در ارومیه برای شما ارسال شود، همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

فروش نهال گردو در ارومیه

یکی از مراکز فروش نهال در ارومیه نهالستان ارغوان نهال است که نهال‌ها را با شناسنامه و ضمانت استرداد کالا با قیمت مناسب به ارومیه می‌فرستد. مهمترین دارایی ما، شما باغبانان و سرمایه گذاران عزیز هستید. برای انتخاب مناسب ترین نهال گردو در منطقه خود، کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تمام نهال‌ها در کمترین زمان ممکن برای شما ارسال می‌شوند. بهترین نهال فروشی در ارومیه، نهالستانی است که به طور مستقیم نهال را تولید و عرضه می‌کند، زیرا خرید نهال گردوی سالم با قیمت مناسب، سود شما را تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید