نهال گردو مناسب شهرکرد

نهال گردو در شهرکرد

با توجه به شرایط اقلیمی شهرکرد، کاشت نهال گردو در شهرکرد یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این شهر است. اگر به دنبال کاشت نهال گردو در شهرکرد هستید، در این مقاله از نهالستان ارغوان نهال به معرفی نهال گردو مناسب شهرکرد و نهالستان شهرکرد می‌پردازیم.
نهالستان‌های زیادی در این شهر به فروش نهال گردو در شهرکرد مشغول هستند، اما انتخاب بهترین نهالستان و خرید نهال گردو سالم و باکیفیت شروع یک سرمایه‌گذاری پرسود است.
همراه ما باشید تا با قیمت نهال گردو در شهرکرد و خرید نهال گردو از بهترین نهالستان شهرکرد آشنا شوید.

بررسی شهرکرد برای کاشت نهال گردو

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری است. شهرکرد مرتفع‌ترین مرکز استان است و به همین علت به بام ایران شهرت دارد. شهرکرد اقلیم نیمه مرطوب معتدل دارد و تابستان‌های معتدل و زمستان‌های سردی را تجربه می‌کند. ارتفاع این شهر از سطح دریا 2050 تا 2310 متر است.

با توجه به وضعیت آب‌وهوایی و ارتفاع شهرکرد، از شرایط خوبی برای کاشت نهال گردو برخوردار است. در ادامه این مقاله از نهالستان ارغوان به بررسی نهال‌های گردو مناسب این شهر می‌پردازیم.

نهال گردو مناسب شهرکرد

هر نهالی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که با توجه به آن‌ها باید نسبت به انتخاب منطقه کاشت نهال تصمیم‌گیری کرد. هر نهالی را نمی‌توان در هر منطقه‌ای کاشت. در ادامه 3 نهال گردو مناسب شهرکرد را معرفی و بررسی می‌کنیم.

1. نهال گردو ژنوتیپ برتر

نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان در ارتفاع 0 تا 2500 متری بهترین عملکرد را دارد. نهال گردو ژنوتیپ برتر برای آب‌وهوای معتدل سردسیری مناسب است. با توجه به ارتفاع شهرکرد، کاشت این نهال گردو در شهرکرد انتخاب بسیار مناسبی است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر خودگرده‌افشان است و نیاز به گرده‌افشان ندارد. باردهی این نهال از سال اول آغاز می‌شود و اگر رسیدگی خوبی از آن شود 8 تا 10 تن باردهی خواهد داشت.

2. نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور در ارتفاع 1500 تا 2500 متری بهترین عملکرد را خواهد داشت و برای مناطق معتدل سردسیری مناسب است. با توجه به شرایط اقلیمی شهرکرد، این نهال گردو در شهرکرد عملکرد خوبی را خواهد داشت.

 نهال گردو شهرکرد

نهال گردو فرنور به گرده‌افشان نیاز دارد و از نهال گردو فرانکت و روند به‌عنوان گرده‌افشان این نهال استفاده می‌شود. باردهی نهال گردو فرنور از سال اول است و تا 6 تن باردهی خواهد داشت.

3. نهال گردو کانادایی

نهال گردو کانادایی در ارتفاع 0 تا 2500 متر، بهترین عملکرد را دارد و برای مناطق معتدل و سردسیری مناسب است. با توجه به شرایط اقلیمی شهرکرد، این نهال گردو مناسب شهرکرد است.

نهال گردو کانادایی به گرده‌افشان نیاز ندارد و باردهی آن از سال اول است. اگر از این نهال به‌درستی مراقبت شود تا 6 تن باردهی خواهد داشت.

خرید و فروش نهال گردو در شهرکرد

هنگام خرید نهال گردو از نهالستان شهرکرد به این نکات دقت کنید تا بهترین خرید نهال گردو در شهرکرد را داشته باشید.

نهال را از نهالستانی تهیه کنید که تأییدیه جهاد کشاورزی داشته باشد.

ارتفاع موردنیاز نهال گردو و منطقه موردنظر باید تناسب داشته باشند.

سازگاری آب‌وهوای منطقه و نهال نیز نکته بسیار مهمی است.

دیر گل یا زود گل بودن نهال با توجه به منطقه خیلی مهم است. نهال‌های دیر گل به سرمای بهاره حساس نیستند و بهترین انتخاب برای مناطق سردسیر هستند.

به ارتفاع درخت دقت کنید. ارتفاع کم درخت در زمان برداشت محصول کار را بسیار راحت می‌کند.

نهال گردو به گرده‌افشان نیاز دارد یا نیاز ندارد.

میزان باردهی نهال گردو چقدر است.

فروش نهال گردو در شهرکرد

نهالستان در شهرکرد (نهالستان گردو در شهرکرد)

نهالستان ارغوان نهال در میاندوآب درزمینهٔ تولید و کاشت انواع نهال بیش از 30 سال تجربه دارد. سالانه حدود 500 هزار اصله نهال شناسنامه‌دار و مجوز دار را زیر نظر جهاد کشاورزی به تمام نقاط ایران و کشورهای همسایه ازجمله عراق، افغانستان، تاجیکستان و… ارسال می‌کند.

اگر به دنبال بهترین نهالستان در شهرکرد هستید، نهالستان ارغوان نهال انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای خواهد بود چراکه تمامی ارقام نهال در این نهالستان با شناسنامه، گواهی بهداشت و کارت قرنطینه تولید و ارسال می‌شوند. یکی از مزیت‌های بزرگ خرید نهال گردو از این نهالستان ضمانت بازگشت کالا است که به علت اطمینان از کیفیت انواع نهال است.
مرکز فروش نهال گردو در شهرکرد باید با دقت انتخاب شود زیرا خرید نهال گردو سالم برای احداث باغ پر محصول ضروری است.

قیمت نهال گردو در شهرکرد

قیمت یکی از نکات مهم در زمان خرید نهال گردو و اساساً هر خریدی است. یکی دیگر از نکات مهمی که در قیمت نهال گردو در شهرکرد تأثیرگذار است، انتخاب نهالستان است. در نهالستانی که تولیدکننده نهال است و فروش نهال را بدون واسطه انجام می‌دهد، قیمت نهال کمتر است.
تنوع انواع نهال گردو در شهرکرد بسیار است و به همین علت کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا لیست قیمت نهال گردو در شهرکرد برای شما ارسال شود، همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

فروش نهال گردو در شهرکرد

یکی از مراکز فروش نهال در شهرکرد نهالستان ارغوان نهال است که نهال‌ها را با شناسنامه و ضمانت بازگشت کالا و قیمت مناسب به شهرکرد ارسال می‌کند. مهم‌ترین سرمایه ما، شما باغ‌داران و سرمایه‌گذاران عزیز هستید. جهت انتخاب مناسب‌ترین نهال گردو منطقه شما، کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.

کلیه نهال‌ها در کوتاه‌ترین زمان برای شما ارسال خواهند شد. بهترین نهال فروشی در شهرکرد، نهال فروشی است که نهال‌ها را مستقیم تولید و عرضه کند، زیرا خرید نهال گردو سالم باقیمت مناسب تضمین‌کننده سود شماست.

3.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید