نهال گردو در گیلان

بهترین نهال گردو در گیلان

مهندس رسول بابایی

نهال گردو مناسب گیلان باید با متناسب با منطقه جغرافیایی گیلان باشد و از کیفیت و باردهی بالایی برخوردار باشد.
وضعیت جغرافیایی این استان و ارتفاع کم رشت از سطح دریا، انتخاب بهترین نهال گردو در رشت را سخت می‌کند. البته امروزه با پرورش انواع نهال گردو پیوندی و تنوع بالای نهال گردو در اکثر نقاط ایران می‌توان نهال گردو کاشت.
اگر می‌خواهید بدانید کدام انواع نهال گردو در گیلان بهترین عملکرد را دارند و با مراکز خرید و فروش نهال گردو در گیلان آشنا شوید، در ادامه همراه ما باشید تا 5 نهال گردو مناسب این شهر و قیمت نهال گردو در گیلان را بررسی کنیم.

کاشت درخت گردو در گیلان ؛ بررسی آب‌وهوا

استان گیلان دومین استان پرجمعیت شمال ایران است و مرکز این استان شهر رشت است. گیلان، آب و هوای معتدل و مرطوبی همراه با بارنگی زیاد دارد. میانگین بارندگی در این استان به 1200 تا 1800 میلی متر می‌رسد.
حداکثر دمای گیلان در فصل تابستان به 24 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان به 7.5 درجه سانتی گراد می‌رسد. ارتفاع شهر رشت از سطح دریا به 8 متر می‌رسد که انتخاب نهال گردوی مناسب را سخت می‌کند.

بهترین نهال گردو مناسب گیلان

آب و هوای خاص استان گیلان و ارتفاع کم در شهرهای آن مخصوصا شهر رشت که 8 متر تنها از سطح دریا فاصله دارد، باعث می‌شود تا در انتخاب نهال گردو برای این شهر، حساسیت بیشتری به خرج داد. کارشناسان نهالستان ارغوان نهال، با بررسی وضعیت جغرافیایی این استان، 3 نهال گردو مناسب گیلان را شناسایی کرده‌اند. در ادامه این 3 نهال گردو در گیلان را معرفی می کنیم تا از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید و شاهد باغ پربار خود باشید.

⬅️ راهنمای جامع خرید نهال گردو در مازندارن به همراه قیمت ➡️

معرفی بهترین انواع نهال گردو در رشت

سه نهال گردو کانادایی، ژنوتیپ برتر و چندلر به عنوان بهترین نهال‌های گردو برای رشت شناخته شده اند. این نهال‌ها با وضعیت آب و هوایی و ارتفاع شهر رشت از سطح دریا سازگاری دارند. در ادامه با مشخصات و ویژگی های این نهال‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید نهال گردو در گیلان

1. نهال گردو کانادایی ارغوان

یکی از پربارترین ارقام روز دنیا برای کاشت نهال گردو در گیلان، نهال گردو کانادایی است. یکی از مزایای نهال گردو کانادایی زود خزان بودن آن است یعنی در 15 تا 20 آبان ماه به خواب زمستانه می رود و مانع از سرمازدگی در پاییز و زمستان می‌شود. نهال گردو کانادایی همچنین دیر برگده است و به همین علت از سرمای بهاره نیز در امان است. این نهال مناسب کاشت در مناطقی با ارتفاع 0 تا 2500 متر از سطح دریاست. با توجه به ارتفاع کاشت نهال و زود خزان بودن و دیربرگده بودن آن گزینه ای مناسب برای کاشت نهال گردو در گیلان است.

از دیگر مزایای نهال گردو کانادایی می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. زود بازدهی (باردهی از همان سال اول)
 2. باردهی زیاد (در صورت رسیدگی مناسب بیش از 10 تن در هکتار)
 3. خود گرده افشان بودن
 4. پوست کاغذی بودن
 5. مغز درشت و باکیفیت
 6. درصد مغز بیش از 65%
 7. خصوصیت آپومیکسی (100% باردهی جانبی)
 8. مقاومت بالا در برابر آفات و بیماری ها

2. نهال گردو ژنوتیپ برتر تیپ 7

یکی دیگر از انواع نهال گردو مناسب گیلان، نهال گردو ژنوتیپ برتر است؛ اما چرا این نهال برای گیلان انتخاب مناسبی است؟

نهال گردو ژنوتیپ در ارتفاعات 0 تا 2500 متر فاصله از دریا کاشته می‌شود و این نهال نیز زود خزان در پاییز و دیر برگده است به این معنا که از سرمای فصل زمستان و فصل بهار در امان است. این ویژگی ها و مقاومت بالای آن باعث شده تا گزینه مناسبی با توجه به ارتفاع و وضعیت آب و هوایی گیلان باشد.

مزایای دیگر نهال گردو ژنوتیپ برتر ارغوان را باهم بررسی می کنیم:

 1. باردهی زیاد (حدود 10 تن در هکتار)
 2. زود بازدهی (باردهی از همان سال اول)
 3. خصوصیت آپومیکسی (100% باردهی جانبی)
 4. بدون ریزش میوه
 5. خود گرده افشان
 6. پاکوتاه و نهایت رشد تا 6 متر
 7. مغز میوه درشت و با کیفیت
 8. درصد مغز 65%

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خصوصیات و ویژگی های این نهال، صفحه نهال گردو ژنوتیپ را مطالعه کنید.

3. فروش نهال گردو چندلر در گیلان

نهال گردو چندلر پیوندی از ارقام تجاری روز دنیاست و نسبت به سرمای بهاره و زمستانه بسیار مقاوم است به همین علت یکی از گرینه های مناسب برای کاشت نهال گردو در رشت است. این نهال را در ارتفاعات 0 تا 1500 می‌توانید بکارید.

دیگر مزایای نهال گردو چندلر پیوندی عبارتند از:

 1. باردهی زیاد
 2. باردهی از سال اول
 3. رقم گرده افشان مناسب گردو فرانکت
 4. مغز میوه با کیفیت
 5. درصد مغز 60%
 6. پوست کاغذی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درزمینهٔ نهال گردو چندلر، صفحه محصول نهال گردو چندلر را بررسی کنید.

فروش نهال گردو در گیلان

4. نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور یکی دیگر از ارقام نهال گردو مناسب کاشت در گیلان است. این نهال گردو برای ارتفاعات تا 2500 متری مناسب است و پربار و دیرگل است.

نهالستان گیلان

پس از انتخاب نهال گردوی مناسب منطقه، نوبت به انتخاب بهترین و معتبرترین نهالستان رشت می‌رسد. در زمان انتخاب نهالستان به این موارد دقت کنید.

نهالستانی را انتخاب کنید که تأییدیه سازمان جهاد کشاورزی را داشته باشد و زیر نظر این سازمان فعالیت کند. بهترین نهالستان در گیلان، انواع نهال را همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت و قرنطینه به سراسر کشور ارسال می‌کند. همچنین برای ضمانت صحت و سلامت نهال‌های ارسالی متعهد به ضمانت بازگشت نهال می‌شود. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید بهترین نهالستان گردو در رشت را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید خرید نهال گردوی باکیفیت که فقط با خرید از نهالستان‌های معتبر امکان‌پذیر است، مقدمه شروع سرمایه‌گذاری پرسود است.

نهالستان ارغوان نهال‌ها بیش از 30 سال تجربه درزمینهٔ تولید و عرضه نهال به سراسر ایران و کشورهای همسایه متعهد می‌شود انواع نهال‌ها در صحت و سلامت و با بالاترین کیفیت برای شما عزیزان ارسال کند و گواهی این حرف ما، تعداد زیاد مشتریان از سراسر کشور و ضمانت بازگشت نهال است.

قیمت نهال گردو در رشت با 10% تخفیف ویژه

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید مهم است قیمت نهال گردو در گیلان است. در این مطلب با 3 نهال گردو در رشت آشنا شدیم و حال به بررسی قیمت آن‌ها می‌پردازیم.

 • قیمت نهال گردو کانادایی در رشت 150.000 تومان است.
 • قیمت نهال گردو ژنوتیپ در رشت 150.000 تومان است.
 • قیمت نهال گردو چندلر در رشت 150.000 تومان است.

نهالستان ارغوان نهال باقیمت رقابتی انواع نهال گردو را همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت و قرنطینه به سراسر کشور ارسال می‌کند. سفارش‌های بیش از 500 اصله با 10 درصد تخفیف همراه است.

فروش نهال در گیلان

در این مقاله با 3 نهال گردو در گیلان آشنا شدید و قیمت آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم، حال با انتخاب نهالستان معتبر می‌توانید بهترین انتخاب را از میان گزینه‌های موردبررسی داشته باشید. انتخاب نهال متناسب با منطقه و کیفیت نهال ضمانت سوددهی بالاست. برای انتخاب دقیق و استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نهالستان ارغوان نهال

شرکت ارغوان نهال طرف قرارداد با پایانه اتوبوس‌رانی برای انتقال نهال (بسته‌بندی‌شده و پرالیناژ شده) با کمترین کرایه و سریع‌ترین زمان ممکن به تمام نقاط کشور است.

شما عزیزان می‌توانید با پرسش هرگونه سؤال درباره نهال گردو در گیلان در قسمت دیدگاه‌ها در اغنای مطالب موجود درزمینهٔ تولید و پرورش نهال گردو در وب فارسی سهیم شوید. کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخگوی سؤالات شما عزیزان هستند.

 

4.3/5 - (3 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با سلام.احتراما درخواست مطالب نحوه کاشت و برداشت و نحوه نگهداری باغ و شرایط لازمه باغ گردو رو به شماره واتساپ بنده بفرستید ممنون میشم.

باسلام واحترام
بنده دارای زمینی به مساحت حدودا هشتصد متر واقع در شهر رشت در مرکز استان گیلان و علاقه مند به کاشت نهال گردو به تعداد محدود و صرفا جهت مصارف شخصی خود و فرزندان میباشم که بدیهی است در صورت موفقیت و برداشت مازاد بر نیاز ،میتوان درآمد حاصله را صرف هزینه هایی که جهت خرید زمین وسایر امکانات شده،گردانید.
1- آیا لازم است جهت شروع، وجود کارشناس وهمچنین اخذ تاییدیه اداره کشاورزی،لازم است؟
2- جهت آماده سازی زمین چه بایدکرد؟
3- زمین وخاک مناسب اینکار چه ویژگی باید داشته باشد؟
ازتطف شما جهت پاسخگویی به سوالات صمیمانه سپاسگزارم.

سلام وقت شما بخیر
لطف کنید از واتساپ پیام بدین همه مطالب نحوه کاشت و … رو بفرستیم خدمتتون

سلام
چابکسر گیلان زندگی میکنم.۴۰۰۰ متر مربع باغ مرکبات دارم.در صورت امکان میخواهم نهال گردوی مناسب زمین اقدام کنم.لطفآ بفرمائید هزینه پدیدآورندگان نهال مناسب چه زمان باید انجام شود.البته با خاک و اضافات آن.ضمنآ پساز ۴ سال چقدر محصول میدهد .متشکر.

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x