نهال گردو اسرائیلی

نهال گردو اسرائیلی

قبل از خرید نهال گردو باید اطلاعات اولیه در زمینه شرایط جغرافیایی و ویژگی‌های انواع نهال گردو، داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. نهال گردو اسرائیلی در مناطق سردسیر عملکرد خوبی دارد و باردهی آن تقریبا از سال دوم شروع می‌شود.
شما که قصد آشنایی و خرید نهال گردو اسرائیلی را دارید و به دنبال قیمت نهال گردو اسرائیلی ، کاشت نهال گردو اسرائیلی ، مشخصات درخت گردو اسراییلی هستید، تا انتها همراه ما باشید. در این مقاله صفر تا صد کاشت تا برداشت نهال گردو اسراییلی را آموزش می‌دهیم.

خصوصیات نهال گردو اسرائیلی

باردهی قابل توجه نهال گردو اسراییلی جزو خصوصیات بارز این نهال به شمار می‌رود. نهال گردو اسراییلی جزو نهال‌های اصلاح شده است و اصالت آن به کشور اسرائیل بر می‌گردد. ارتفاع نهال گردو اسرائیلی کوتاه است و به همین علت برداشت آن برای باغداران راحت خواهد بود و همچنین زمان کمتری نیاز دارد.
نهال گردو اسراییلی جزو ارقام اقتصادی است و میوه‌های آن به صورت خوشه ای روی یک شاخه رشد می‌کنند. در هر شاخه نهال گردو اسراییلی در زمان باردهی 5 تا 25 عدد گردو به صورت خوشه ای رشد می‌کنند.
نهال گردو خوشه ای اسرائیلی از ارقام پایه کوتاه است و باردهی خوبی دارد. ارتفاع از سطح دریا برای نهال گردو اسراییلی 1100 تا 1500 متر است.

مشخصات درخت گردو اسراییلی

درخت گردو اسرائیلی در مناطق معتدل و سردسیر رشد چشمگیری خواهد داشت. شما در مرحله اول باید شرایط عالی را برای رشد نهال‌ها آماده کنید تا بتوانید در انتها برداشت خوبی داشته باشید و سود بیشتری به دست آورید.
از خاکهای لومی‌ و شنی که از زهکشی مناسبی برخوردار هستند، استفاده کنید. بهترین زمان کاشت نهال گردو اسرائیلی فصل پاییز است.
نیازهای کوددهی، سم پاشی، آبیاری، هرس را با دقت انجام دهید تا میزان باردهی محصولات افزایش پیدا کند.

میزان باردهی درخت گردو اسرائیلی | باردهی درخت گردو اسراییلی

میزان باردهی درخت گردو اسرائیلی در یک باغ با درختان بالغ در هر هکتار حدود 8.5 تن است.

میزان باردهی گردو اسرائیلی

فاصله کاشت درخت گردو اسراییلی | فاصله درخت گردو اسراییلی

فاصله کاشت درخت گردو اسراییلی 7*7 متر است.

ارتفاع درخت گردو اسراییلی

قد درخت گردو اسراییلی متوسط است و حداکثر ارتفاع درخت گردو اسراییلی به 5 متر می‌رسد.

گردو اسرائیلی بعد از چند سال بار میدهد

گردوی اسراییلی از همان سال اول باردهی خود را آغاز می‌کند اما در پاسخ به سوال گردو اسرائیلی بعد از چند سال بار میدهد باید بگوییم باردهی اقتصادی آن از سال سوم شروع می‌شود.

عمر درخت گردو اسرائیلی

عمر درخت گردو اسرائیلی حداقل 80 سال است که اگر همه اصول را از مراحل کاشت تا برداشت رعایت کنید، بیشتر هم می‌شود.

شرایط کاشت درخت گردو اسراییلی

در مرحله اول باید زمین را به صورت اصولی شخم بزنید و زهکشی مناسب انجام دهید. بعد از آن نوبت حفر گودال‌هایی با عمق مناسب است که هرچه این عمق بیشتر باشد، ریشه محکم‌تر خواهد بود. خاکهای ماسه ای و اسیدی مناسب نهال گردو اسراییلی هستند.

شرایط کاشت درخت گردو اسرائیلی

 

نکات مهم در کاشت نهال گردو

باتوجه به این نکات می‌توانید شرایط کاشت درخت گردو اسرائیلی را فراهم کنید و محصولات پرباری را برداشت کنید.

آبیاری درخت گردو اسرائیلی

در فصل تابستان نهال گردو اسراییلی به آبیاری بیشتری نیاز دارد. نیازهای آبیاری نهال گردو اسراییلی در فصل زمستان و پاییز از طریق باران تامین می‌شود و آبیاری بیشتر از آن باعث سرمازدگی نهال می‌شود و همچنین ریشه دچار گند زدگی و فساد می‌شود. آبیاری کم نهال گردو اسراییلی منجر به خشک شدن درخت و از بین رفتن آن می‌شود.

کوددهی نهال گردو اسرائیلی

برای کوددهی نهال گردو اسراییلی در ابتدا باید خاک را مورد آزمایش قرار دهید چرا که فقر و غنی بودن خاک مقدار و نوع کود را مشخص می‌کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوددهی اصولی مقاله بهترین کود برای درخت گردو را مطالعه کنید.

هرس درخت گردو اسرائیلی

در فصل پاییز و بعد از برداشت محصول بهترین زمان برای هرس نهال گردو اسراییلی است تا رشد و باردهی نهال بهتر انجام شود. هرس درخت گردو اسرائیلی به دو صورت فرم دهی و باردهی انجام می‌شود.

زمان مناسب برای برداشت نهال گردو اسراییلی

زمان مناسب برای برداشت نهال گردو اسراییلی با توجه به شرایط اقلیمی‌ منطقه مشخص می‌شود ولی برای نژاد گردو خوشه ای غالبا شهریور زمان مناسبی است. اگر زودتر از موعد محصولات را براشت کنید کیفیت مغز گردو تحت تاثیر قرار می‌گیرد و علاوه بر تیره شدن مغز گردو ، میزان پروتئین چربی و کربوهیدرات آن کم می‌شود.
اگر تمام مراقبتها و نکات مهم را از زمان کاشت تا برداشت اصولی انجام دهید، عمر اقتصادی درخت گردو اسراییلی بیشتر هم خواهد شد. به علت عمر بالا، کیفیت بالای مغز و چوب ارزشمند درخت گردو اسرائیلی باغداران زیادی از این نهال استقبال می‌کنند.

انواع نهال گردو اسرائیلی | بهترین نهال گردو اسرائیلی

باتوجه به انواع نهال گردو اسرائیلی ، برای انتخاب بهترین نهال گردو اسرائیلی می‌توانید با توجه به شرایط منطقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت نهال گردو اسرائیلی | قیمت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی

قیمت یکی از فاکتورهای موثر در هنگام تصمیم گیری است. پس از اینکه اطلاعات کافی از کیفیت محصولات و متناسب بودن آن‌ها با شرایط جغرافیایی منطقه خود را به دست آوردید، احتمالا به چند گزینه می‌رسید.

قیمت نهال گردو اسرائیلی

 در این مرحله است که فاکتور قیمت نهال گردو اسرائیلی مزیت به شمار می‌آید. قیمت نهال گردو خوشه ای اسرائیلی جزو نهال‌های اقتصادی است. در مقاله لیست قیمت انواع نهال گردو در سال 1400 قیمت انواع نهال گردو را همراه با مشخصات آن‌ها ارائه کرده‌ایم.

خرید نهال گردو اسرائیلی | فروش نهال گردو اسرائیلی

مشاورین ما در نهالستان ارغوان نهال با مشاوره رایگان و تخصصی به شما باغداران عزیز کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین نوع نهال را انتخاب کنید تا به باردهی بالایی برسید. پس از انتخاب و خرید نهال گردو اسرائیلی نیز تمام آموزشها و نکات لازم را جهت پرورش نهال گردو اسرائلیل به شما داده خواهد شد. کلیه نهال‌ها با ضمانت بازگشت کالا و گواهی جهاد کشاورزی برای شما عزیزان به سراسر کشور ارسال می‌شود.

چرا نهال گردو اسرائیلی ارغوان نهال؟

✔️ نهال گردو اسراییلی از سال دوم آماده برداشت محصول است.
✔️ در یک باغ با درختان بالغ، می‌توانید در حدود 8.5 تن در هر هکتار گردو برداشت کنید.
✔️ قیمت نهال گردو اسراییلی ارغوان مناسب و مقرون به‌صرفه است.
✔️ گردوی اسرائیلی پاکوتاه و پوست کاغذی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید