چکار کنیم درخت گردو پربار شود

چکار کنیم درخت گردو پربار شود

افرادی که قصد کاشتن درخت گردو را دارند به دنبال راهی برای افزایش محصول خود هستند و از مهم‌ترین سؤالاتی که برای آنها پیش می‌آید این است که؛ چکار کنیم تا درخت گردو پربار شود؟
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای باغداران راههای افزایش محصول درخت گردو است؛ زیرا سود حاصل از آن تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که این محصول باردهی مناسبی داشته باشد.
در این صفحه از سایت نهالستان ارغوان نهال می‌خواهیم تا درباره راههای افزایش محصول درخت گردو و عواملی که بر رشد این محصول مؤثر است صحبت کنیم. همراه ما باشید.

برای مشاهده میزان باردهی انواع درخت گردو مقاله میزان باردهی درخت گردو را مطالعه کنید.

چیکار کنیم تا درخت گردو پربار شود؟

افزایش محصول درخت گردو به اقدامات قبل از کاشت، حین کاشت و پس از کاشت نیز بستگی دارد و در هر قسمت باید توجه خاصی به نهال کاشته شده داشته باشیم.
انتخاب نهال مناسب، ایجاد بستر مناسب برای کاشت، رعایت فاصله اصولی نهال‌ها در هنگام کاشت، استفاده از کود مناسب، هرس کردن اصولی، استفاده از خاک مناسب، کنترل بیماری و آفت و آبیاری اصولی ارتباط مستقیم با افزایش محصول درخت گردو دارد.

چکار کنیم درخت گردو پربار شودراه‌ های افزایش محصول درخت گردو

اگر درخت گردو رسیدگی و مراقبت نشود، رشد این محصول به‌خوبی اتفاق نخواهد افتاد. در قسمت بالا به طور خلاصه راههای افزایش محصول درخت گردو را بررسی کرذیم، حال در این قسمت می‌خواهیم به بررسی بیشتر و دقیق‌تر آنها بپردازیم.

چگونه درخت گردو را تقویت کنیم ؛ خرید نهال گردو با کیفیت

اولین قدم برای پرورش درخت خرید نهال باکیفیت است. اگر نهال گردو از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، تمام زحمات شما از بین خواهد رفت. به بیان دیگر، نهال گردو حلال تمام مشکلات است و باعث افزایش محصول خواهد شد.

برای خرید نهال ابتدا شرایط جغرافیایی و آب‌وهوایی منطقه مثل میزان بارندگی، زمان تغییر آب و هوا … را بررسی کنید و بعد نهال مناسب را انتخاب کنید. برای خرید نهال گردو باکیفیت و مرغوب می‌توانید از سایت نهالستان ارغوان اقدام کنید.

راههای افزایش محصول درخت گردو ؛ کوددهی اصولی

کوددهی مناسب باعث حفظ سلامتی و افزایش محصول درخت گردو می‌شود. کود حکم غذا برای درخت را دارد و ازآنجایی‌که درخت موجودی زنده است؛ بدون غذا از بین خواهد رفت.

توصیه متخصصان برای کوددهی این است که در سال‌های اول از کود شیمیایی و حیوانی در فصل زمستان استفاده کنید و بعد از آن که درخت جان گرفت، کوددهی را به فصل بهار موکول کنید. از مهم‌ترین کودهای درخت گردو می‌توان به فسفر، پتاسیم و کود نیتروژنی اشاره کرد.

کود فسفر: کود فسفر نقش به سزایی در رشد گیاهان دارد و باعث افزایش فتوسنتز درختان می‌شود.

کود نیتروژنی: نیتروژن باعث تشکیل اسیدهای آمینه در ساختمان پروتئین است. نیتروژن یکی از نیازهای اساسی گیاهان و حیوانات است و در رشد طولی درخت تأثیر چشم گری دارد.

کود پتاسیم: کود پتاسیم برای جلوگیری از خشک‌شدن و ایمنی در برابر انواع بیماری‌ها استفاده می‌شود. از این کود همراه با سایر کودها مانند کود نیتروژن و فسفر استفاده می‌شود.

چگونه درخت گردو را تقویت کنیم ؛ آبیاری صحیح درختان گردو

آبیاری اولیه پس از کاشت نهال، حکم چیدن خشت‌های اولیه ساختمان را دارد. میزان آب درخت گردو باتوجه‌ به نوع خاک، شرایط جغرافیایی، فصل و نوع گردو انجام می‌شود.

آبیاری درختان گردو به دو صورت قطره‌ای و غرقابی انجام می‌شود که بسته به شرایط، می‌توانید یکی از این دو روش را انتخاب کنید. شایان‌ ذکر است میزان بارندگی نیز در میزان آبیاری درختان تأثیر مستقیم دارد.

راههای افزایش محصول درخت گردو ؛ خاک مناسب برای کاشت نهال گردو

اگر برای نهال گردو از خاک مناسبی استفاده نشود، ممکن است شما را تا آستانه ورشکستی پیش ببرد. خاک مناسب برای درخت گردو، نه خیلی سفت و پر از سنگ است نه از درصد زیادی رس تشکیل شده است.
همچنین در زمینی که قصد دارید تا درخت گردو بکارید، بررسی کنید که قبلاً چه محصولی در آن کاشته شده است. اگر خاک زمین مناسب نباشد باید آن را عوض کنید و در غیر این صورت باید به فکر انتخاب زمین دیگر برای کاشت درخت گردو باشید.

چگونه درخت گردو را تقویت کنیم ؛ نحوه هرس درخت گردو

یکی دیگر از راههای افزایش محصول درخت گردو ، هرس کردن درخت است که ارتباطی مستقیم با میزان باردهی دارد. جالب است بدانید هرس درخت گردو با بسیاری از درختان دیگر متفاوت است و اگر این کار به‌صورت اصولی انجام نشود؛ رشد درخت به‌خوبی اتفاق نخواهد افتاد. هرس کردن درختان گردو به دو صورت فرم دهی و باردهی انجام می‌شود.

هرس فرم دهی در سال‌های اولیه و همچنین قبل از رویش مجدد شاخه‌ها و هرس باردهی پس از چیدن میوه‌ها و پیش از ریزش برگ‌ها انجام می‌شود.

جمع‌بندی: چکار کنیم درخت گردو پربار شود

راههای افزایش محصول درخت گردو متنوع است از جمله استفاده از نهال باکیفیت، کوددهی اصولی، آبیاری صحیح، استفاده از خاک مناسب و… بستگی دارد. اولین قدم برای پرورش درخت گردو یا هر محصول دیگری، استفاده از نهال مناسب و باکیفیت است، در غیر این صورت باردهی درخت با مشکل مواجه خواهد شد.

برای خرید نهال می توانید از سایت نهالستان ارغوان اقدام کنید. به‌منظور جلب اعتماد و انجام خرید مطمئن، تمامی نهال‌های موجود در این مرکز همراه با گواهی بهداشت، تأییدیه جهاد کشاورزی و شناسنامه به شما عزیزان ارائه می‌گردد. نهالستان ارغوان یکی از نهالستان‌های معتبر با بیش از سه دهه سابقه آماده خدمت‌رسانی به شما خریداران محترم است.

برای مشاوره رایگان و راهنمایی بیشتر در زمینه انواع نهال گردو و سایر نهال‌ها، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
09141836535

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید