نهال گردو شیلی

نهال گردو شیلی همان طور که از اسم آن پیداست، یک محصول وارداتی از کشور شیلی بوده که در برخی از نهالستان های کشور ما نیز کاشت میشود، نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی در میاندوآب در این مقاله شما را با مزیت های خرید نهال گردو شیلی و کاشت آن آشنا خواهد کرد، پس تا انتها همراه ما باشید.

همه چیز درباره کاشت نهال گردو شیلی

گردو شیلی میوه ای گرد و بیضی شکل با دو پوسته که یکی از پوسته ها سبز رنگ بوده و پوشش خارجی گردو محسوب میشود و دیگری سخت و چوبی بوده و مغز گردو نیز بین این پوسته چوبی محصور شده است، دلیل محبوبیت گردو شیلی و سایر ارقام میوه گردو، مغز این میوه میباشد که خاصیت ها و مصارفت متعددی دارد، جوانه های نهال گردو شیلی به ۷۰۰-۱۵۰۰ ساعت سرمای زیر ۷ درجه برای رشد خود نیاز دارند، و تا ۱۱- درجه را تحمل می کنند.

ویژگی های نهال گردو شیلی

گردو شیلی جزو آندسته از گردوهایی است که پوست کاغذی داشته و این پوسته به قدری نازک است که مغز گردو به راحتی قابل دیدن میباشد، دلیل اصلی محبوبیت گردو شیلی کیفیت و مرغوبیت بالای مغز آن نسبت به سایر ارقام گردو میباشد و جالب است بدانید از صد در صد گردو، 85 درصد را مغز تشکیل میدهد، لقب اصلی گردو شیلی نیز کاغذی ترین گردو است.

ویژگی های نهال گردو شیلی

ظاهر گردو شیلی

 گردو شیلی ظاهری بیضی شکل داشته و مقاومت آن این رقم گردو نسبت به اینکه جزو ارقام پوست کاغذی هست نیز بسیار بالاست، علاوه بر ویژگی های بسیار خاص مغز گردو شیلی، این نهال گردو نیز خیلی سریع به باردهی میرسد و از این نظر صرفه اقتصادی قابل قبولی دارد، باردهی اقتصادی این رقم از سال پنجم پس از کاشت نهال شروع می شود در حالیکه باردهی اقتصادی ارقام دیگر گردو که به صورت بذری و نه کاشت نهال صورت میگیرد، معمولا از سال های نهم به بعد اتفاق می افتاد.

نکته: مقاومت خوب و بالای گردو شیلی نسبت به سرما بهاره و مقابل در برابر بیماری ها جالب توجه است و همچنین مورد علاقه باغداران سراسر دنیا میباشد.

مشخصات نهال گردوی شیلی

همانطور که گفته شد گردو شیلی در اصل یک رقم خارجی گردو بوده و نهال گردو شیلی اولین بار از کشور شیلی وارد کشور ما شده است، این رقم گردو جزو ارقام ژنتیکی و اصلاح شده گردو همانند گردو ژنوتیپ برتر ارغوان میباشد، همچنین خوب است بدانید کشور شیلی نیز همانند کشور ایران یکی از تولیدکنندگان قوی گردو میباشد و رقم های توسعه یافته زیادی از گردو در این کشور کاشت و پرورش داده میشود.

نکته: از سال 2012 کمیته فنی کشور شیلی در یک استاندارد برای کاشت و پرورش گردوی با کیفیت کار می کند و قصد دارد تا در سال های آتی نیز همین روند را ادامه داده و در همه تولید تمام ارقام گردو به کیفیت عالی دست یابد.

انواع ارقام گردو شیلی

طبق توضیحات داده شده متوجه شدیم که کشور شیلی ارقام مختلف و با کفیتی از گردو را پرورش میدهد و نهال های تمام این ارقام جهت خرید نهال گردو در نهالستان های خوب کشور ما وجود دارند، این ارقام عبارت اند از:

  • نهال گردو چندلر شیلی

  • نهال گردو سر شیلی

  • گردو پوست کاغذی شیلی

  • گردو خوشه ای شیلی

نهال گردو خوشه ای شیلی

گردو خوشه ای شیلی یکی از بهترین ارقام گردو در بین گردوهای وارد شده از کشور شیلی میباشد، این رقم نیز پیوندی بوده و باردهی آن به نسبت بالاست، همچین ویژگی بسیار خوب گردو خوشه ای شیلی این میباشد که زودبازده بوده و میوه آن دارای مغزی بیشتر از سایر گردو ها میباشد، پس از خرید نهال گردو شیلی، نیروی متخصص ما در نهالستان ارغوان با استفاده از باربری ها نهال های سفارشی شما را در سریع ترین زمان ممکن بسته بندی و ارسال میکند.

نهال گردو خوشه ای شیلی

کاشت نهال گردو شیلی در باغات

بیشتر باغ هایی که برای پرورش گردو در کشور ما وجود دارند، دارای مشکلاتی هستند زیرا خیلی از باغداران از شرایط کاشت هر یک ارقام گردو، به ویژه گردوهای وارداتی مثل گردو شیلی آگاهی کافی ندارند، این گونه مسائل در باغاتی که از قدیم کار میکردند بسیار بیشتر دیده میشود، و معمولان این باغ ها برای کاشت گردو شیلی با مشکلاتی از جمله جمله آبیاری سنتی، طغیان آفات و بیماری ها، عملکرد پایین کاشت محصول بذری و غیر پیوندی بودن و نامرغوب بودن محصول مواجه هستند.

مسایل فوق باعث شده تا متوسط عملکرد گردو ایران به 2-5/1 تن در هکتار برسد این در حالی است که متوسط عملکرد گردو در کشورهای پیشرو حدود 10-5 تن در هکتار میباشد؛ از این رو توصیه میکنیم اگر قصد کاشت و پرورش نهال گردو شیلی را دارید حتما حتما از مهندسین کشاورزی زبده مشاوره بگیرید تا محصول شما بیشترین بازدهی و سود را داشته باشد، با این کار میتوانید علاوه بر رسیده به رشد مالی به توسعه عملکرد کشاورزی کشور در زمینه گردو نیز کمک کنید.

قیمت نهال گردو شیلی

کلیه ارقام گردویی که در نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی وجود داشته و کاشت میشوند، دارای شناسنامه بوده و کیفیت بالا و قیمت مناسبی نیز دارند؛ از این روجهت اطلاع دقیق از قیمت نهال و گردوی شیلی با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید، تا کارشناسان ما شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

واردات گردو از شیلی

به علت کیفیت بالای گردو شیلی هرساله مقدار قابل توجهی گردو از کشور شیلی وارد کشور میباشد، اما با توسعه کاشت و پرورش نهال گردو شیلی میتوان از هزینه هایی که برای واردات انجام میشود کاست و در عوض تولید داخلی این گردو را در کشور افزایش داد، از این رو ما در نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی توصیه میکنیم، تا نهال گردوی شیلی را از مراکز معتبر و به صورت شناسنامه دار تهیه کنید.

خرید نهال گردو شیلی

نهالستان ارغوان نهال مهندس بابایی به عنوان یکی از بهترین نهالستان های ایران مرکز فروش و خرید نهال گردو شیلی میباشد، خرید نهال گردو شیلی با شناسنامه و گواهی بهداشت  تحت نظر بهترین مهندسین جهاد کشاورزی و کلینیک گیاه پزشکی در نهالستان مهندس بابایی انجام میشود، نهالستان ارغوان به عنوان تولیدکننده اصلی نهال گردو شیلی در کشور آماده ارسال نهال گردو شیلی به تمامی مناطق ایران می باشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید نهال گردو شیلی با ما در ارتباط باشید.

شماره تماس

گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *