خرید نهال بادام【تضمین ۱۰۰% کیفیت و قیمت مناسب】- نهالستان ارغوان

در نهالستان ارغوان نهال، نهال بادام زیر نظر متخصصین باغ‌داری پرورش می‌باشد. ازاین‌رو، فروش نهال بادام را با تضمین کیفیت همراه با قیمت مناسب ارائه می‌دهیم. برای اطلاع دقیق از مشخصات انواع ارقام نهال بادام، بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر (انواع نهال بادام دیرگل)، نحوه کاشت نهال بادام و اقدامات بعد از کاشت نهال بادام کافی‌ست بخش مربوطه را مطالعه کنید.
برای خرید نهال بادام و اطلاع دقیق از قیمت نهال بادام با ما تماس بگیرید تا از شرایط ویژه خرید نهال باخبر شوید. 09141836535

نهالستان ارغوان نهال

قیمت نهال بادام؛ پرفروش‌ترین ارقام

ارقام نهال بادامقیمت نهال بادام (خرده)قیمت نهال بادام (عمده)
نهال بادام فرانیس 60.000 تومانتعداد 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال بادام تونو60.000 تومانتعداد 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال بادام مامایی60.000 تومانتعداد 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف
نهال بادام آذر60.000 تومانتعداد 500 تا 1000 اصله با 10% تخفیف

مشخصات نهال بادام

✅ نهال بادام باید در ارتفاع ۷۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح آب دریا کاشته شود. (درخت بادام در زمان رشد خود به ۸ متر ارتفاع می رسد).
✅ نهال بادام دارای گل های صورتی و سفید ۴ سانتی متری است که هر کدام ۵ گلبرگ دارند.
✅ میوه درخت بادام، ابتدا پوستی نازک و سبز رنگ دارد که آن را چغاله می نامند و بعد از مدتی خشک و سخت می‌شود.
✅ مغز بادام در دو نوع شیرین و تلخ وجود دارد.
✅ نهال های بادام بر اساس میزان مغز و چوب تقسیم بندی می‌شوند: پوست سخت، پوست نیمه سخت، پوست نرم و پوست کاغذی.

مشاهده محصولات

انواع ارقام نهال بادام با ضمانت بازگشت نهال

نهال بادام دیرگل فرانیس

نهال بادام فرانیس

 • نهال بادام فرانیس
 • نهال بادام پوست کاغذی دیرگل
 • میزان باردهی درخت بادام فرانیس
 • قیمت نهال بادام فرانیس

نهال بادام تونو

نهال بادام تونو

 • عملکرد بادام تونو
 • مشخصات نهال بادام تونو
 • میزان باردهی بادام تونو
 • قیمت بادام تونو

نهال بادام دیرگل آذر

نهال بادام آذر

 • نهال بادام دیرگل آذر
 • باردهی بادام آذر
 • میزان باردهی درخت بادام آذر
 • قیمت نهال بادام آذر

برای مشاهده بهترین ارقام نهال گردو در سال 1400 و نحوه خرید آن برروی کلمه نهال گردو کلیک کنید.

نهال بادام مامایی

نهال بادام مامایی

 • نهال بادام مامایی
 • بادام مامایی چیست
 • میزان باردهی درخت بادام مامایی
 • قیمت نهال بادام مامایی

نهال بادام شاهرودی 12

نهال بادام شاهرودی

 • انواع درخت بادام شاهرودی
 • بادام شاهرودی چیست
 • بهترین نهال بادام دیرگل
 • قیمت نهال بادام شاهرودی

نهال بادام شکوفه

نهال بادام شکوفه

 • نهال بادام رقم شکوفه
 • مشخصات بادام شکوفه
 • خصوصیات درخت بادام شکوفه
 • قیمت نهال بادام شکوفه

برای مشاهده بهترین ارقام نهال گیلاس در سال 1400 و نحوه خرید آن برروی کلمه خرید نهال گیلاس کلیک کنید.

سوالات متداول
درخت بادام چند ساله بار میدهد

درخت بادام بعد از دو سال وارد فاز میوه‌دهی می‌شود.

بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر

نهال بادام تونو و نهال بادام خوشه ای بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر هستند.

هر درخت بادام چند کیلو بادام میدهد

زمانی که نهال بادام تبدیل به درخت بالغ شود، در رقم هایی همچون رقم نهال بادام تونو، باردهی آن به ۵۰ تا ۷۰ کیلو بادام با پوست چوبی می رسد .

بهترین نهال بادام چیست

کمینه و بیشینه دمای نهال بادام ۲۵- تا ۴۵ و ۵۰۰ تا ۱۰۰ درجه است. نهال بادام در مناطقی همچون استان‌های فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، اصفهان، همدان، کرمان و آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی کاشت می‌شود.

قیمت نهال بادام

متناسب با نوع نهال بادام، قیمت‌های آن ها نیز متفاوت است. اگر قصد خرید نهال بادام در نوع خاص و در تعداد معینی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از نرخ دقیق قیمت نهال بادام با مشاورین ما در نهالستان ارغوان تماس بگیرید تا توضیحات تکمیلی و کامل‌تر به شما ارائه شود.

قیمت نهال بادام؛ دیگر ارقام

قیمت نهال بادام باتوجه به نوع انتخابی متفاوت است. برای اطلاع از قیمت نهال بادام و ارقامی همچون: قیمت نهال بادام خوشه ای
قیمت نهال بادام پیوندی، قیمت نهال بادام اصلاح شده به روز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت نهال بادام

 خرید نهال بادام (هر آنچه نیاز است بدانید)

نهال بادام یکی از محصولات تولیدی در نهالستان ارغوان است که خواص بی‌نظیر آن موجب توجه بسیاری از باغداران و سرمایه گذاران شده است. اگر قصد خرید نهال بادام و احداث باغ بادام دارید، تا انتها همراه ما باشید تا با بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر و انواع نهال بادام دیرگل آشنا شوید. آیا می‌دانید هر درخت بادام چند کیلو بادام میدهد ؟

انواع نهال بادام

ارقام نهال بادام

بادام فرانیس

رقم بادام فرانیس در اصل متعلق به کشور فرانسه است، این نوع بادام جزو رقم های دیرگل محسوب بوده و میوه دهی آن نیز دیر صورت میگیرد، نوع پوست چوبی میوه نیمه سنگی و طعم مغز خوب با رنگ قهوه ای روشن و درصد مغز 38-40% است، جالب است بدانید که این نوع رقم بادام از لحاظ نوع باروری خودناسازگار بوده و عملکرد آن بسیار بالاست.

بادام تونو

رقم بادام تونو متعلق به کشور ایتالیاست، ابن مدل بادام نیز مانند بادام فرانیس جزو رقم های دیرگل به حساب آمده و زمان رسیدن میوه نیز در بازه ای معمولی و متوسط قرار می‌گیرد. نوع پوست میوه چوبی و با طعم مغز خوب و رنگ قهوه ای روشن و درصد مغز متوسط و روبه بالا بوده و  عادت باردهی آن به روش اسپور میباشد.
بادام تونو مناسب ترین رقم بادام برای مناطقی است که دارای سرمای یخبندانی هستند، مقاومت این گیاه به سرما به شدت بالاست، از این رو در کشور ما در مناطق سردسیر مثل آذربایجان و خراسان شمالی زیاد کشت میشود.

بادام شاهرودی ۱۲

رقم بادام شاهرودی همان طور که از نام آن پیداست، منشا ایرانی داشته و اولین بار در شهر شاهرود استان سمنان کشت شده است، کیفیت میوه رقم بادام شاهرود ۱۲ فوق‌العاده بالاست، به صورتی که درصد مغز میوه آن حدود ۴۰ درصد بوده و اصلا مغز دوقلویی ندارد.
همچنین پوسته این بادام نیز بسیار نازک است که جزو نهال بادام کاغذی قرار می گیرد.

نهال بادام آذر

درخت بادام آذر جزو درخت های قوی و پربار است که مانند سایر ارقام بادام ذکر شده این بادام نیز دیرگل بوده و گل های آن همگی هم‌زمان باز میشوند، خوب است بدانید نسبت مغز به میوه این بادام 40-42 درصد بوده و پوست سبز آن نیز به آسانی از هسته جدا میشود.
بادام آذر از ارقام قوی و سریع الرشد محسوب می‌شود که از لحاظ عملکرد نیز جزو پربارها قرار میگیرد، زمان رسیدن میوه متوسط بوده و نوع پوست چوبی و نیمه سنگی است و طعم مغز خوب و رنگ مغز قهوه ای روشن است.

نهال بادام مامایی

بادام مامایی منشا ایرانی داشته و زمان گل دهی آن متوسط و دیر گل است و م‌یتوان گفت زمان باردهی این نوع بادام یکساله است. خاستگاه این رقم ایران و استان های آذربایجان غربی و چهار محال و بختیاری می باشد. بادام مامایی رشد قوی و نسبتا گسترده دارد و پوست میوه آن نیز سخت است.
پوسته چوبی بادام مامایی خیلی سخت و طعم مغز آن شیرین است، همچنین این میوه دارای درصد مغز ۴۸% و درصد دوقلویی ۳۶% میباشد.

هر درخت بادام چند کیلو بادام میدهد

درخت بادام از سال دوم شروع به باردهی می‌کند تا زمان بلوغ که به باردهی اقتصادی می‌رسد. ارقام برتر درخت بادام به طور میانگین بین 50 تا 70 کیلو بادام با پوست چوبی می‌دهند.

هر درخت بادام چند کیلو بادام میدهد

کاشت نهال بادام

رشد و پرورش این درخت به شرایط اقلیمی بستگی دارد و در مناطق کوهستانی و خشک رشد خوبی دارد.

بادام نیز مانند دیگر گیاهان کاشته می‌شود، شما میتوانید بذر آن را تهیه و یا نهال آن را خریداری کنید. در صورت خرید نهال بادام، باید دقت داشته باشید که دو گونه نهال وجود دارد: گونه‌ای که به تنهایی میوه نمی دهد و باید با نهال جفت خریداری شود و  نهالی که به تنهایی عمل گرده افشانی را انجام می دهد.

محلی را در باغچه خود که می خواهید نهال در آن رشد کند را انتخاب کنید، دقت داشته باشید که این محل در معرض نور خورشید باشد. قبل از کاشت بذر، خاک را به دقت شخم بزنید تا زیر گیاه نرم باشد.

بعد کمی از خاک را بِکنید و دانه را در آن قرار دهید، دقت داشته باشید که اگر نهال را برای پرورش انتخاب کرده‌اید، فضای کاشت را بزرگتر از ریشه نهال بگیرید. بعد از آنکه به دقت روی آن را پوشاندید، اطراف آن را با سنگ محکم کنید تا توسط جانوران خورده نشود.

دانه بادام را باید در عمق ۲/۵ تا ۵ سانتی متری خاک بکارید. امکان جمع شدن آب در اطراف ریشه نباید وجود داشته باشد.

فاصله کاشت درخت بادام

اگر می خواهید چند نهال را کنار هم بکارید، باید بین آنها ۶ تا ۹ سانتیمتر فاصله باشد.

زمان کاشت نهال بادام

بهترین زمان کاشت نهال بادام فصل پاییز است.

بهترین زمان کاشت نهال بادام درمناطق سردسیر

بهترین زمان کاشت نهال بادام در مناطق سردسیر اواخر زمستان و یا اوایل بهار است.

نکات مهم در کاشت نهال بادام

کاشت نهال بادام

آب و هوای درخت بادام

آب و هوای مورد نیاز برای رشد و پرورش نهال بادام آب و هوای کوهستانی و خشک است. نهال بادام به طور متوسط ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز دارد تا کامل رشد کند. در بین این زمان، ۱۰۰ تا ۵۰۰ ساعت را باید در دمای زیر ۷ درجه سانتیگراد بگذراند. در تابستان نیز خواهان دمای گرم و خشک است، جالب است بدانید در دمای خیلی پایین و در زمستان های سرد، مقاومت نهال بادام در حد متوسط است.

خاک مناسب برای کاشت نهال بادام

پیشنهاد می شود قبل از آنکه نهال بادام را در خاک بکارید، خاک را مورد بررسی قرار دهید. یعنی با تجزیه کردن آن، از میزان حاصلخیز بودن آن مطمئن شوید؛ خاک لومی، خاک مناسبی برای کاشت نهال بادام است.

بهترین پایه برای بادام پیوند شده

از گیاهان مختلفی برای پایه نهال بادام استفاده می‌شود که هرکدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. بهترین پایه برای بادام پایه بادام تلخ است که مقاومت بالایی نسبت به خشکی و آفات دارد. برروی پایه بادام تلخ می‌توان پایه بادام شیرین را پیوند زد.

بهترین زمان پیوند بادام

بهترین زمان پیوند بادام در فصل بهار (پس از آغاز جوانه زنی) و در فصل تابستان تا فصل پاییز (حدودا از دهم مرداد ماه تا دهم مهر ماه) است.
همچنین انجام عملیات پیوند در خزانه در ارتفاع ۲۰ سانتی‌متری از سطح خاک (در باغ در ارتفاع ۳۰ الی ۴۰ سانتی‌متری) صورت می پذیرد.

مراقبت‌های بعد از کاشت نهال بادام

آبیاری نهال بادام

درخت بادام نسبت به آب شور حساس است، بنابراین آبیاری بارانی برای آن توصیه نمی شود، توجه داشته باشید که کیفیت آبیاری نیز از اهمیت بسیار زیادی در رشد نهال بادام برخوردار است؛ از دو روش برای آبیاری درخت بادام استفاده می شود: آبیاری قطره ای در زمین های ناهموار و آبیاری سطحی در زمین های هموار.

زمان آبیاری درخت بادام بسیار مهم است. مخصوصا در فصل تابستان هفته ای یک بار به طور مفصل به نهال خود آب بدهید، به طوری که در آب غرق شود

کود برای نهال بادام

همچنین باید مواظب باشید که آفت به محصول شما نزند. آفت هایی مانند کرم، شته و حتی قارچ؛ توجه داشته باشید که کرم و شته را می‌توانید با سمپاشی از بین ببرید و برای از بین بردن قارچ باید برگ های آلوده به قارچ را جدا کنید و یا با بوراکس اسپری کنید. برگ های آلوده به رنگ قهوه‌ای در می‌آیند و رو به بالا برمی گردند.همچنین کودی سالم و بدون هرگونه علف‌هرز و آلودگی تهیه کنید و به پای درخت خود بریزید.

هرس درخت بادام

هر چند وقت یکبار درخت بادام را هرس کنید. دقت داشته باشید تا هرس به طرز صحیحی انجام شود و به درخت آسیب نزند.

بیماری‌ها و آفات نهال بادام

شایع‌ترین و مهم‌ترین بیماری‌های نهال بادام عبارت‌اند از:
 • بیماری پوسیدگی بادام که عامل بیماری زای این بیماری قارچ Armillaria mellea می‌باشد.
 • بیماری ورتیسیلیوم بادام که منجر به پژمردگی ناگهانی برگهای برخی از شاخه ها میشود.
 • بیماری شانکر باکتریایی بادام که در خاکهایی با بافت سبک بیشتر به درخت بادام حمله میکند.
از رایج ترین آفات نهال بادام نیز میتوان به این موارد اشاره نمود:
کرم مغزخوار میوه، کرم سیب،شته سبز بادام، شته سیاه هلو و کنه قرمز
برای مبارزه و دفع بیماری ها و آفات نهال بادام می بایست از طریق سمپاشی کردن با دز معین، تحت نظارت کارشناس خبره جهاد کشاورزی و یا کلینیک های گیاهپزشکی افدام نمود.

بهترین نهال بادام

باتوجه به انواع ارقام نهال بادام باید در زمان خرید نهال بادام دقت زیادی کرد و سازگارترین رقم نهال بادام را انتخاب کرد. سازگارترین نهال با منطقه شما، قطعا بهترین نهال بادام برای شما خواهد بود. در ادامه به بررسی بهترین نوع درخت بادام می‌پردازیم.

بهترین نهال بادام

بهترین نهال بادام دیرگل

اگر به دنبال بهترین نهال بادام دیرگل هستید، یکی از این ارقام نهال بادام را متناسب با شرایط اقلیمی منطقه خود انتخاب کنید.

 1. نهال بادام آذر
 2. نهال بادام فرانیس
 3. نهال بادام تونو

بهترین نهال پیوندی بادام

بهترین نهال پیوندی بادام را می‌توان در از میان نهال بادام آذر و نهال بادام فرانیس انتخاب و خرید کرد. دقت داشته باشید که شرایط اقلیمی منطقه خود را در زمان خرید نهال بادام حتما در نظر بگیرید. البته اگر از نهالستان بادام معتبر خرید کنید، علاوه بر تحویل نهال‌های باکیفیت و سالم می‌توانید از خدمات مشاوره و آموزش هم استفاده کنید.
بنابراین در انتخاب مرکز خرید نهال بادام هم دقت کنید. کارشنااسان نهالستان ارغوان نهال با سال‌ها تجربه در زمینه تولید و پرورش انواع نهال، از زمان کاشت تا برداشت نهال بادام با ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌های رایگان درکنار شما هستند.

بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر

کشاورزانی که در مناطق سردسیر به دنبال کاشت نهال بادام هستند همیشه با این مشکل اساسی که بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر کدام است، مواجه هستند.
هرچند نهال بادام نیازمند آب و هوای گرم و خشک است اما به هرحال باید نیازهای سرمایی آن هم تامین شود. نهال بادام به 250 تا 500 ساعت سرما در سال، برای رشد صحیح نیاز دارد. انواع نهال بادام دیرگل به عنوان بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر شناخته می‌شوند. این نهال‌ها از سرمای بهاره در امان هستند.
برخی از انواع نهال های بادام نسبت به دیگر ارقام دیرگل تر هستند و با تاخیر 2 تا 3 هفته ای گل می دهند.

برخی از انواع بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر عبارتند از نهال بادام آذر دیرگل، نهال بادام تونو، نهال بادام مامایی و نهال بادام فرانیس که در این میان نهال بادام آذر و نهال بادام تونو دیرگل تر هستند.
بهترین منطقه برای کاشت نهال بادام مناطقی است که زمستانی سرد، بهاری معتدل و تابستانی گرم دارد در این صورت درخت می تواند خواب مناسب داشته باشد.
نهال بادام تونو به عنوان بهترین نهال بادام برای مناطق سردسیر شناخته می‌شود. این نهال در مناطق سرد و یخبندان بهتر رشد می‌کند.

خرید نهال بادام؛ مهمترین نکات 

 • در زمان انتخاب نهالستان به تاییدیه و داشتن مجوز از وزارت جهاد کشاورزی نهالستان دقت کنید.
 • تجربه نهالستان و کیفیت نهال‌ها را مدنظر داشته باشید.
 • ضمانت بازگشت نهال، ویژگی مهمی است که باید به آن توجه کنید.
 • نهالستان، باید تولید کننده مستقیم باشد تا نهال با قیمت مناسب‌تری به دست شما برسد.
 • نهالستان، باید انواع نهال‌ها را سالم به دست شما برساند و ضمانت کند.

خرید نهال بادام

خرید بهترین نهال بادام از نهالستان بادام مهندس رسول بابایی تجربه‌ای متفاوت خواهد بود. نهالستان ارغوان با بیش از سه دهه تجربه یکی از بهترین پرورش دهندگان انواع ارقام نهال بادام در کشور می‌باشد که از شمال غرب کشور به تمام مناطق ایران نهال های خود را ارسال می‌کند.
برای خرید نهال بادام کافیست با ما تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان، سفارش خود را ثبت کنید. 09141836535 ☎️

سوالات متداول

گران‌ترین رقم بادام ایران چیست؟

نهال بادام مامایی، که یکی از ارقام پیوندی نهال بادام میباشد، گران‌ترین نوع بادام در ایران محسوب میشود.

بهترین ارقام بادام کدام هستند؟

ارقام مختلفی از بادام وجود داشته که هر کدام مناسب منطقه ای خاص میباشند، در ایران تقریبا تمامی ارقام نهال بادام قابلیت پرورش خوبی دارند، از جمله نهال بادام فرانیس، تونو، آذر، مامایی.

سودهی نهال بادام خوب است؟

بادام یکی از آجیل های بسیار پرکاربرد و استفاده در کشور ما بوده و و پرورش و کاشت ارقام نهال بادام سوددهی بسیار بالایی دارد.

مزایای خرید از نهالستان ارغوان نهال

✔️ ضمانت قیمت

ارغوان نهال به عنوان بزرگترین تولید کننده نهال در میاندوآب است که به این واسطه تمامی انواع ارقام نهال بادام را با کمترین قیمت ارائه می‌کند.

✔️ ضمانت بازگشت کالا

تولید بالاترین کیفیت ارقام نهال بادام دلیل بر این است که فروش انواع ارقام نهال بادام را با ضمانت 100 بازگشت کالا انجام می‌دهیم.

✔️ پشتیبانی 24/7 در هفته

ارغوان نهال با دارا بودن متخصصین مجرب آماده‌ی پشتیبانی و پاسخگویی به مشکلات شما در تمام روزهای هفته است.

با ما در ارتباط باشید

38 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *