گردو چندلر پیوندی

گردو چندلر پیوندی محبوب ترین نوع نهال گردو وارداتی است که در 5 سال گذشته در کشور ما عرضه شده و با استقبال خوبی روبرو شده است.
اگر تصمیم به احداث باغ و کاشت نهال گردو چندلر دارید باید بدانید که ارتفاع درخت گردو چندلر چقدر است و فاصله کاشت درخت گردو چندلر چقدر باید باشد تا بتوانید باغی باکیفیت و پر محصول داشته باشید.
تمام سعی خود را کرده ایم تا نکات مهمی که قبل از خرید نهال گردو چندلر لازم است بدانید را به همراه قیمت نهال گردوی چندلر به صورت یکجا گردهم آوریم. در انتهای مقاله شما می توانید با داشتن اطلاعات کامل درباره نهال گردو چندلر پیوندی نسبت به خرید آن تصمیم گیری کنید.
جهت خرید نهال گردو میتوانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

همه چیز درباره نهال گردو چندلر پیوندی

در سال 1979، دانشگاه کالیفرنیا نهال گردوی چندلر را بعنوان یک گردوی متوسط در ​​اواخر فصل بارندگی با رشد 85-90٪ معرفی کرد. درخت گردوی چندلر یک درخت نسبتاً نیرومند و نیمه قائم است، بنابراین از نظر مزارع با چگالی بالا بسیار مناسب است.
گردو چندلر دارای طعمی ملایم و دلپذیر است. این گردو به نام ویلیام چندلر، استاد پومولوژی در یو. سی دیویس نامگذاری شد. اندازه گردو چندلر بزرگ، صاف و بیضی شکل است و دارای پوستی نازک است.
گردو چندلر در سراسر جهان شناخته شده است و به دلیل داشتن مغز سفید و سبک و با کیفیت بالا، برای باغداران بسیار با ارزش است، از این رو خرید نهال گردو چندلر برای کاشت بسیار مناسب و مقرون به صرفه میباشد. تمام سوالات و مشخصات نهال گردو چندلر در ادامه تک تک بررسی می شود.

مزایای گردو چندلر پیوندی

مشخصات نهال گردو چندلر

گردو چندلر در بهار دیر برگ بوده و حدود ۲۵ روز دیرتر از درختان بذری و درختان دیگر شروع به رشد می کند. به همین خاطر برای مناطقی که سرمای بهاره مانند آذربایجان، لرستان، دماوند، کردستان، ارومیه، تبریز، نهاوند، بانه، تهران، قزوین و زنجان دارند؛ مناسب ترین نهال برای پرورش، نهال گردوی چندلر است.

مشخصات نهال گردو چندلر

گردوی چندلر با رشد و باردهی و عملکرد زیاد و همینطور ساختار میوه با کیفیت و درشت و کاغذی بسیار عالی می باشد، پوست این نوع گردو به راحتی جدا می شود و حتی مغز این رقم سفید است و در تابستان ها هم کیفیت سفید مغز گردو تحت تاثیر جوی قرار نمی گیرد.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر

برای کاشت صحیح درختان گردو چندلر فاصله 5 متری را پیشنهاد می کنیم، با استفاده از این فاصله می توانید در هر هکتار 280 نهال گردو بکارید. این روش درختان را در همان ردیف نزدیک به یکدیگر قرار می دهد و فضای کافی بین ردیف ها باقی می گذارد. فاصله کاشت درخت گردو چندلر اگر به درستی رعایت شود، محصولات بی نظیری را خواهید داشت.

فاصله کاشت درخت گردو چندلر

بعد از تعیین فواصل کاشت نهال‌ها، عملیات میخ کوبی انجام می شود. سپس محل‌های حفر چاله مشخص می شود و در همان محل‌ها چاله‌های یک متری حفر می‌کنیم. این نکته را توجه داشته باشید که محل پیوندها باید بیرون از خاک و در جهت مسیر باد باشد.

نکته مهم دیگر این است که شما باید نهال گردو چندلر را به همراه انواع گرده افشان آن بکارید و هنگام برنامه ریزی برای باغ خود، توصیه میکنیم 95٪ از درختان را چندلر و 5٪ از درختان را گردو فرانکت پیوندی بکارید.

عملکرد نهال گردو چندلر

نهال گردو چندلر خیلی زود تولید گردو را آغاز می کند، بعد از اینکه نهال گردوی شما تبدیل به درخت شد، هنگام میوه دادن و برداشت میوه درختان شما 2 ساله خواهند بود.  میوه را حتی در سال اول پس از کاشت هم می توانید داشته باشید، اما برای حفظ انرژی درخت و بهبود بهره وری برای سال های بعد، توصیه می کنیم میوه ها را برای 3 سال اول برداشت کنید.

شما باید هنگام رشد گردوها، درست قبل بزرگ تر شدن، آن ها را از درختان بچینید و اجازه ندهید که بیشتر رشد کنند. دلیل اصلی این کار این است که اجازه می دهد تا درخت به جای تولید گردو چندلر از انرژی خود برای رشد یک تنه قوی تر و ریشه های بزرگتر و محکم تر استفاده کند.

عملکرد نهال گردو چندلر پیوندی

این اتفاق باعث افزایش بهره وری درخت در دراز مدت می شود، بعد از گذشت دقیقا 3 سال می توانید جمع آوری میوه ها را شروع کرده و فروش گردوی باغ گردوی چندلر خود را آغاز کنید، همچنین می توانید عملکرد درخت گردو چندلر خود را بررسی کرده تا ببینید چند کیلو گردو از هر درخت جمع میشود.

نحوه کاشت نهال گردو چندلر به چه صورت است؟

عوامل زیادی در زمان کاشت نهال گردو وجود دارد که با توجه به آن ها می توانیم انتظار برداشت محصولی با کیفیت را داشته باشیم. پس از اینکه منطقه مناسب و نهال متناسب با آن منطقه را انتخاب کردیم، باید به صورت صحیح و اصولی نهال گردو چندلر را بکاریم.

در اولین قدم ریشه ها را هرس کنید و نهال را در مرکز چاله کاشت نهال قرار دهید. چاله کاشت را به صورت ۱×۱×۱ متر حفر کنید و داخل چاله 30 سانتی متر کود دامی بریزید. توجه کنید که خاک و کود دامی باهم مخلوط نشوند. در استفاده از رقم کود دامی محدودیتی وجود ندارد.

در قدم دوم خاکی که از قبل آماده کرده اید را در کنار ریشه نهال بپاشید و خاک را کاملا بکوبید تا جایی که هیچ هوایی از آن خارج نشود. بقیه نهال باید خارج از خاک قرار بگیرد.  دقت کنید که اگر هوا داخل ریشه و خاک وجود داشته باشد مانع از رشد گیاه می شود.

در قدم سوم باید عملیات سربرداری را از ارتفاع 80 الی 120 سانتی متر و با برشی 45 درجه انجام دهید.

در پایان محل برش را با چسب باغبانی بپوشانید.

نهال گردو چندلر مولد ترین نوع درخت در بین نهال های گردو است، این نهال پیش از تبدیل شدن به درخت بسیار عملکرد متفاوتی دارد، این درخت بیشتر از انواع دیگر درختان گردو می دهد و در تمام کشورها تولید و کاشت می شود؛ اگر به دنبال تنوع تولیدی و مقاوم هستید، این میوه برای باغ گردو شما مناسب است. فاصله نهال های گردو چندلر از هم باید ۶×۶ یا ۵×۷ متر باشد.

نکته: در آبیاری، خاک خوب و زهکشی بهترین رشد را دارد و بارور کردن نهال گردو با استفاده از کود حیوانی آسان است.

درخت گردو Franquette گرده افشان چندلر است. برای بهینه‌سازی بهره وری از باغ خود، باید برای هر 10 درخت چندلر یک فرانکت بکارید. از نظر عملکرد درخت گردو چندلر ، 3تا 4 سال پس از کاشت درختان خود می توانید 15 تن گردو در هکتار انتظار داشته باشید.

چند نمونه گردو چندلر پیوندی از نهالستان ارغوان

 

درختان گردوی چندلر به چه علت از لحاظ ژنتیکی برتر هستند؟

برتری این درخت گردو نتیجه ده ها سال تحقیق توسط یک متخصص ژنتیک جنگل از یک دانشگاه برجسته میانه غربی است. در ابتدا، چوب پیوند از چندین درخت گردو چندلر در سراسر میانه غربی که دارای شکل های متفاوت بودند، جمع آوری شد. متخصصین ژنتیک از طریق یک فرآیند انتخاب با استفاده از فرم و نرخ رشد، ثابت کردند این درخت نسبت به هم نوعان خود برتری بیشتری دارد.

خصوصیات گردوی چندلر + قیمت گردو چندلر

 • گردو چندلر مهمترین رقم تجاری گردو ایالات متحده و جهان است.
 • پوسته نازک و بیضی شکل.
 • به راحتی از پوسته جدا می شود و به عنوان گردو خشک و تازه برای مصرف مناسب است.
 • اندازه گردو معمولاً بین 32-36 میلی متر.
 • پوسته معمولاً نازک.
 •   وزن هسته حدود 6.5 گرم.

قیمت نهال گردو چندلر با توجه به نوسانات اخیر، دچار تغییرات زیادی است و عدد دقیقی برای قیمت گردو چندلر در حال حاضر نیست. امیدواریم این شرایط خیلی زود بهبود یابد.

ویژگی های نهال گردو چندلر – باردهی سال پنجم گردو چندلر پیوندی

 • نهال گردو چندلر برای خنک شدن به 700 ساعت زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر، درخت باید در زمستان 700 ساعت (30 روز) زیر +7.5 درجه را پشت سر بگذارد. این موضوع را باید در سواحل خزر که از مناطق بسیار معتدل کشور ما هستند، مورد توجه قرار داد.
 • رشد نهال گردو چندلر به سمت شیب زمین
 • فواصل 4X8 و 5×7 سانتیمتر مناسب برای کاشت
 • مقوامت بالای گردوی چندلر دربرابر بیماری ها
 • نیاز به رطوبت
 • برداشت محصول در شهریور ماه

میزان باردهی درخت گردو چندلر

درخت گردو چندلر از همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، اما از سال پنجم باردهی اقتصادی درخت گردو چندلر آغاز می‌شود. بنابراین این انتظار را داشته باشید که از هر درخت بالغ گردو چندلر حدودا 70 کیلوگرم گردو خشک برداشت کنید. این نکته نشان‌دهنده این است که سرمایه‌گذاری برروی نهال و درخت گردو چندلر فرصت مناسبی است.

روش تکثیر گردوی چندلر

چندلر در گلخانه ها به شکل پیوند زده رشد می کند که محبوب ترین روش تکثیر است.
در مرحله اول، نهال ها در زمین های زراعی کاشته می شوند. فاصله مناسب بین 8 ردیف، 8 متر و بین هر درخت 3 تا 4 متر فاصله است.
این روش، امکان  می دهد تا فضای لازم برای هر درخت ایجاد شود تا بتواند نور کافی خورشید را جذب کند.

زمان کاشت نهال گردو چندلر

زمان درست کاشت نهال گردو در کیفیت، رشد و طول عمر نهال گردو بسیار تاثیر گذار است. البته با توجه به منطقه ای که کاشت نهال را انجام می دهید، زمان کاشت نهال گردو چندلر اندکی متفاوت است. مناطق سردسیر و معتدل هرکدام ویژگی های خاص و متفاوتی دارند که در نهایت با توجه به آن ها، بهترین زمان کاشت نهال گردو چندلر مشخص می شود.

زمان کاشت نهال گردو چندلر
اگر منطقه ای که برای کاشت نهال گردو چندلر در نظر گرفتید معتدل است، بهترین زمان اوایل بهمن تا اواخر اسفند است.
اگر در منطقه سرد و یخبندان هستید، اواخر زمستان تا اوایل بهار را برای کاشت نهال گردو چندلر انتخاب کنید.

عمر درخت گردو چندلر چند سال است؟

اینکه درختان گردو چه اندازه عمر کنند و تا چه زمانی محصول بدهند، بستگی به میزان رسیدگی و میزان آبدهی و کوددهی به درختان دارد.
که البته نوع نهال گردو هم در عمر آن موثر است.
اگر رسیدگی های لازم را انجام دهیم و شرایط محیطی مطلوب باشد، می توان گفت عمر درختان گردو شاید از متوسط عمر آن ها هم بیشتر شود.
به طور متوسط، بهترین نوع و گونه درخت گردو در ایران عمری بین 100 تا 200 سال دارد که همانطور که گفته شد، در ایران اگر شیوه درست رسیدگی را دنبال کنیم و گونه متاسب را متناسب به شرایط اقلیمی خود انتخاب کنیم عمر درخت گردو به 1000 سال هم می رسد.

ارتفاع درخت گردو چندلر چقدر است؟

چندلر میزان رشد بالایی دارد و همانطور که گفته شد نیمه قائم است. ارتفاع درخت گردو چندلر می تواند تا 15 متر نیز برسد. اما از آنجا که همیشه هرس می شوند، معمولاً ارتفاع کمتری دارند. معمولاً شاخه های درخت هرس می شوند تا آن را در عرض تقریباً 5 متر حفظ کنند.

ارتفاع نهال گردو چندلر پیوندی چقدر است؟

ارتفاع نهال گردو چندلر باتوجه به سن آن متفاوت است و طبیعی است هرچه سن نهال بالاتر می رود ارتفاع آن بیشتر می شود.

ارتفاع نهال گردو چندلر یک ساله در حدود 30 الی 40سانتیمتر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر دو ساله حدودا 80 سانتیمتر تا 1 متر است.
ارتفاع نهال گردو چندلر سه ساله بیش از یک متر است.

هرس نهال گردو چندلر به چه صورت انجام می شود؟

در طی عملیات هرس درخت گردو، 3 الی 5 شاخه اصلی را با زاویه‌های باز و به‌عنوان بازو انتخاب می‌کنند، فاصله شـاخه‌های اصلی از یکدیگر، می‌بایست حداقل ۳۰ سانتی‌متر بوده و نیز در جهت های متفاوتی قرار گرفته باشـند.

هرس نهال گردو چندلر

برای اجرای هـرس نهال گـردو چندلر لازم است، تیپ تشکیل جوانه های زایشی (نوع عادت باردهی) و همچنین نحوه رشد ارقام مختلف را به خوبی بشناسید. عملیات هرس برای ارقامی که باردهی آن‌ها به صورت انتهایی است، به فرم جامی کلاسیک و برای ارقامی که باردهی جانبی دارند، به فرم محور تغییر شکل یافته، اجرا می‌شود.

نهال گردو چندلر گلدانی

کاشت گردو در گلدان می تواند جذاب باشد که امروزه با پیشرفت علم این مورد محقق شده است. دوره رشد درخت گردو طولانی است و برای باردهی اقتصادی به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد. امروزه با پیشرفت علم کشاورزی و اصلاج گیاهان، گونه هایی از گردو تولید شده که قد کوتاهتری دارند و زودبازده تر هستند.

نهال گردو چندلر گلدانینهال گردو چندلر گلدانی بعد از دو سال در گلدان به بار می نشیند و بعد از گذشت 5 سال می توانید از محصولات آن استفاده کنید. نهال گردو چندلر گلدانی قد کوتاهی دارد و تا 6 سالگی می توانید آن را در آپارتمان نگه داری کنید و از داشتن درختچه ای سبزرنگ در محیط خود لذت ببرید.
از ویژگی های منحصر به فرد نهال گردو چندلر گلدانی می توان به زودبازده بودن آن اشاره کرد. نهال گردو چندلر گلدانی کوتاه قد است و دربرابر سرمای بهاره مقاوم است.

قیمت نهال گردو چندلر 

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی بسته به نوع درختی که می خواهید خریداری کنید و تعداد و اندازه نهال سفارشی شما جهت خریداری متفاوت است. نهال های بزرگ تر (درختان با اندازه پریمیوم) زودتر تولید گردو می کنند زیرا دارای ریشه های قوی تر و تنه بزرگتری هستند و از این رو قیمت بیشتری نیز خواهند داشت.

قیمت نهال گردو چندلر

قیمت به تومان

1. چندلر  دو ساله 

130.000

2. چندلر سه ساله

 150.000

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی

قیمت نهال گردو چندلر در نهالستان ارغوان نهال با قیمتی مناسب و کیفیت بالا عرضه می‌شود.

خرید نهال گردو چندلر از نهالستان ارغوان نهال (میاندوآب)

نهالستان ارغوان نهال مهندس رسول بابایی یکی از بزرگترین نهالستان های موجود در کشور میباشد که در غرب کشور قرار دارد، این نهالستان با داشتن چندین سال تجربه در زمینه پرورش نهال گردو چندلر توانسته تبدیل به یکی از بزرگترین تولیدکنندهای نهال گردو چندلر ایران شود، چنانچه قصد خرید نهال گردو چندلر را دارید و یا برای کاشت این محصول نیاز به مشاوره دارید، میتوانید همین حالا با ما تماس بگیرید.

شماره تماس

گردو

17 دیدگاه

  • سلام و عرض ادب
   بله استفاده از گرده افشان الزامی است وگرنه نهال گردو چندلر عملکرد خوبی نخواهد داشت

 • سلام چندلر برای مناطق شمالِغرب تهران که ۵ درجه از تهران خنک تر است(وردیج -واریش)توصیه می نمایید؟

  • سلام. وقتتون بخیر
   نهال گردو چندلر در ارتفاع 600 تا 1500 متر از سطح دریا کشت می شود، با توجه به اینکه تهران در ارتفاع 1189 واقع شده، این رقم برای این منطقه مناسب است؛ توصیه میکنیم برای آگاهی بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 • با سلام
  میخواستم بپرسم بهترین نژاد برای شهرستان سنقر از استان کرمانشاه که ارتفاعش از سطح دریا ۱۸۰۰متر و دارای زمستانهای سرد و یخبندان و حتی معمولا سرمای بهاره که باعث خسارت به درختان میوه میشه….
  چه نوع گردویی برای این آب و هوا مناسبه ؟
  بعضیا میگن چندلر خوبه بعضیام میگنچندلر مناسب نیست
  با تشکر

  • سلام
   وقت بخیر
   گردو فرنور بهترین رقم برای مناطق سردسیر و ارتفاعات 1200 تا 1800متر از سطح دریاست.
   نهال گردو چندلر برای ارتفاعات 400 تا 1200 متر از سطح دریا مناسب است و اگر ارتفاع زیاد شود، عملکرد این رقم کاهش خواهد یافت.
   سپاس از توجه شما.

 • ممنون از مهندس بابایی عزیز برای کیفیت نهال های گردو چندلر این مجموعه، امسال ازتون خرید داشتم و مطمئنم به زودی باردهی گردو چندلر رو در باغ خودم میبینم

 • من سمت خراسان باغ دارم و میخوام گردو بکارم، نهال گردو چندلر برای اون منطقه هم خوبه کاشتش ؟

  • سلام و درود، بله نهال گردو چندلر در مناطق خشک و نسبتا سرد مثل خراسان باردهی خوبی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *