نهال گردو مناسب قزوین

نهال گردو در قزوین

قزوین یکی از شهرهای خوب کشور عزیزمان برای کاشت نهال گردو است. حتما نام گردو ضیاء آباد قزوین را بسیار شنیده‌اید. در هنگام خرید نهال گردو برای هر شهری توجه به نکاتی مثل انتخاب نهال مناسب منطقه و نهالستان مورد اعتماد بسیار حائز اهمیت است.
در ‌این مقاله از نهالستان ارغوان نهال قصد داریم خیال شما را بابت خرید نهال گردو در قزوین آسوده کنیم و شما بتوانید به راحتی تصمیم گیری کنید. در ادامه با قیمت نهال گردو در قزوین و نهالستان گردو در قزوین بیشتر آشنا خواهید شد.

مشخصات جغرافیایی قزوین برای کاشت نهال گردو 

از نظر جغرافیایی استان قزوین از یک سمت به دشت ختم می‌شود و از سمت دیگر به کوه‌های البرز محدود می‌شود. به علت تفاوت در ارتفاع و موقعیت جغرافیایی موجود در استان قزوین، آب و هوا در شهرهای‌ این استان متفاوت است.
در بخش‌های شمال استان و ارتفاعات جنوب غربی، آب و هوا سرد کوهستانی است و در دامنه‌ها و کوهپایه‌ها هوا معتدل است. میانگین بارندگی در استان قزوین حدود 330 میلی‌متر در سال و متوسط دما 14 درجه سانتی‌گراد است.
میانگین ارتفاع از سطح دریا 1347 متر است. وجود توده هواهای باران‌زا و ارتفاعات باعث می‌شود توزیع رطوبت هوا در ‌این استان مناسب باشد و شرایط مناسبی برای کاشت نهال گردو داشته باشد. گرم ترین ماه‌های سال تیر و مرداد و سردترین ماه‌ها دی و بهمن است.

معرفی بهترین نهال گردو در قزوین

قبل از‌ اینکه اقدام به احداث باغ و سرمایه گذاری بر روی نهال گردو کنید، ابتدا لازم است تا با بهترین نهالی که در ‌این شهر عملکرد خوبی خواهد داشت، آشنا شوید.

  1. نهال گردو چندلر در قزوین

اصالت نهال گردو چندلر به آمریکا برمی‌گردد. نهال گردو چندلر برای ارتفاعات 0 تا 1500 متر از سطح دریا مناسب است. باتوجه به ارتفاع اصفهان انتخاب نهال گردو چندلر هوشمندانه است.

نهال گردو چندلر در قزوین
البته ارتفاعات متفاوتی در استان قزوین وجود دارد که باید در انتخاب نهال به آن توجه کرد. از ویژگی‌های مهم نهال گردو چندلر، دیر گل بودن و بازدهی سریع آن را می‌توان نام برد. مغز ‌این نهال سفید و روشن است و گردوهای درشتی تولید می‌کند. از درخت بالغ چندلر می‌توان انتظار 70 کیلوگرم گردوی خشک را به صورت سالانه داشت.

  1. نهال گردو فرنور در قزوین

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم با توجه به موقعیت جغرافیایی قزوین شاهد ارتفاعات گوناگی در‌ این استان هستیم. نهال گردو فرنور برای ارتفاعات 1500 تا 2500 متر مناسب است. بنابراین از ‌این نهال می‌توان در مناطقی از قزوین که ارتفاع بیشتری دارند، استفاده کرد.

نهال گردو فرنور در قزویناصالت گردو فرنور فرانسوی است.  مزایا و ویژگی‌های نهال گردو فرنور آن را جزو نهال‌های تجاری قرار داده است. پوست کاغذی، مغز درشت و روشن، مقاومت در برابر سرما، مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها از جمله ویژگی‌های گردو فرنور است.
گردو فرنور نیاز به گرده افشان دارد که می‌توان از فرنت و بولیناتور استفاده کرد. عمر اقتصادی درخت فرنور به بیش از 100 سال می‌رسد.

     3. نهال گردو خوشه ای در قزوین

گردو خوشه‌ای در هر خوشه خود حدود 5 تا 25 گردو دارد. بازدهی سریع گردو و دیر گل ‌‌بودن از ویژگی‌های خوب ‌این نهال است. نهال گردو خوشه ای در قزوین با عمر اقتصادی‌ بالایی که دارد، جزو انتخابات همیشگی باغداران است.

نهال گردو خوشه ای در قزوین

نهال گردو ضیاء آباد قزوین (قوداقوز)

منطقه ضیاء آباد یکی از قطب‌های مهم تولید گردو در استان قزوین است. از ویژگی‌های ‌این گردو به پوسته نازک و مغز روغنی آن می‌توان اشاره کرد که با توجه به تقاضای بالای آن به کشورهای ترکیه و عراق هم صادر می‌شود.

گردو ضیاء آباد قزوین

گردو ضیاء آباد قزوین از انواع گردوهای زود بازده است و باردهی و فراوانی محصول آن بالا است. گردو ضیاء آباد قزوین از دو سالگی باردهی می‌کند و در سال‌های اولیه محصول فراوانی تولید می‌کند اما در سنین بالاتر محصولش افت پیدا می‌کند.

قیمت نهال گردو در قزوین

قیمت یکی از نکات قابل توجه در زمان هر تصمیم گیری است و معمولا روی تصمیم نهایی افراد تاثیر می‌گذارد. هرچند در زمان سرمایه گذاری، تاثیر قیمت باید کمتر شود. ‌این نکته را در نظر داشته باشید که فقط باتوجه به قیمت تصمیم گیری نکنید.

قیمت نهال گردو چندلر در قزوین در حدود 130.000 تا 150.000 تومان است.
قیمت نهال گردو فرنور در قزوین در حدود 130.000 تا 150.000 تومان است.
قیمت نهال گردو خوشه‌ای در قزوین در حدود 70.000 تومان است.

نهالستان گردو در قزوین

نهالستان ارغوان نهال با متد روز دنیا بهترین خدمات را به شما عزیزان در سراسر کشور ارائه می‌کند. تمامی ‌نهال‌ها همراه با شناسنامه و گواهی بهداشت ارائه خواهند شد. برای مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شماره تماس ارغوان نهالسخن نهایی

در‌این مقاله 3 نهال مناسب قزوین از جمله نهال گردو چندلر، فرنور و خوشه‌ای بررسی شد و قیمت هریک را در نهالستان ارغوان نهال بررسی کردیم.
آیا شما تجربه استفاده از این نهال‌ها را در قزوین داشته‌اید؟ تجربیات و سوالات خود را با ما درمیان بگذارید. سوالات شما به سرعت توسط کارشناسان ما پاسخ داده خواهند شد.

4.4/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید