قیمت خرید نهال گردو در شیراز

برای اینکه باغی پرمحصول داشته باشیم نهالی که خریداری می‌کنیم باید سالم باشد و به شکل اصولی پرورش یافته باشد. خرید نهال گردو باکیفیت درآمد بسیار بالایی را نصیب باغداران شیرازی می‌کند.
اگر شما به دنبال خرید و فروش نهال گردو در شیراز هستید، در ابتدا باید با انواع نهال‌های مناسب مانند نهال گردو چندلر در شیراز، نهال گردو پکان در شیراز و… آشنایی داشته باشید.
هر شهری آب و هوای مختص به خودش را دارد که شما با توجه به آن آب و هوا، نسبت به خرید نهال و کاشت آن می‌توانید تصمیم گیری کنید. شیراز جزو شهرهایی است که زیبایی و سرسبزی اش در فصل بهار زبانزد خاص و عام است.
در این مقاله به بررسی کامل خرید نهال از بهترین نهالستان شیراز می‌پردازیم. در انتها نیز قیمت نهال گردو در شیراز را بررسی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

شرایط جغرافیایی کاشت نهال گردو در شیراز

گستردگی کشور ایران در عرض‌های جغرافیایی، باعث شده تا اقلیم‌های متنوع و متفاوتی داشته باشد. شهر شیراز به عنوان مرکز استان فارس در دشتی تقریبا مستطیلی شکل قرار گرفته است.
ارتفاع این شهر از سطح دریا 1540 متر است. متوسط درجه حرارت سالانه شیراز 17.3 درجه سانتی گراد است. حداکثر درجه حرارت در فصول گرم به 43.2 می‌رسد و در فصول سرد حداقل درحه حرارت -14 است.
میزان بارندگی سالانه شیراز بیش از 307 میلی متر بوده و روزهای یخبندان آن حدود 54 روز است. به طور کلی شهر شیراز آب و هوای گرم و نیمه خشک دارد. میزان رطوبت نسبی شیراز به علت دوری از دریا در سطح متوسط قرار دارد.

آب و هوای شیراز در فصل بهار خنک و گاهی اوقات بارانی است. هر چه از بهار به سمت فصل تابستان پیش می‌رویم با هوایی گرم روبرو می‌شویم. در پاییز نیز با آب و هوایی بسیار خنک و گاهی سرد همراه است. در زمستان نیز با آب و هوایی بسیار سرد و و بارش برف همراه است.

سپیدان یکی از شهرستان‌های استان فارس است که در مقاله نهال گردو در سپیدان به بررسی کامل این شهر و نهال های مناسب آن پرداخته‌ایم.

معرفی بهترین نهال گردو در شیراز

حال که با اقلیم شهر شیراز آشنا شدیم به معرفی نهال‌های گردو مناسب این شهر می‌پردازیم تا با خیال راحت اقدام به خرید کنید.

1. نهال گردو پکان در شیراز

باتوجه به آب وهوای گرم و خشک شیراز، یکی از بهترین نهال هایی که عملکرد خوبی در این شهرستان دارد، نهال گردو پکان است. این گردو متعلق به کشور آمریکا است و تا دمای حدود 30 درجه سانتی گراد رشد می کند.

نهال گردو پکان در شیرازگردو پکان به علت اینکه دیواره سخت جدا کننده در هسته ندارد، مغز گردو آن حدود 98 درصد است و این یکی از ویژگی های این گردو است.

2. نهال گردو چندلر در شیراز

این نهال در ارتفاع 0 تا 1500 متری از سطح دریا و در مناطقی با آب و هوای معتدل مرطوب و معتدل خشک رشد می‌کند.

نهال گردو چندلر در شیراز

نهال گردو چندلر جزو گل‌های دیرگل دسته بندی می‌شود به این علت که در برابر سرما مقاومت زیادی دارد. زادگاه این نهال آمریکا است و می‌تواند بین 50 تا 70 کیلوگرم محصول باکیفیت داشته باشد. این نهال به علت داشتن مغز سفید و سبک و باکیفیت برای باغداران شیرازی بسیار باارزش است. پوست این گردو به راحتی جدا می‌شود و رشد و باردهی خوبی دارد.

3. نهال گردو خوشه ای در شیراز

این نهال گردو قیمت ارزانی دارد و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. گردو خوشه ای پوسته نازک و باکیفیتی دارد و به زمان طولانی برای شکوفایی نیاز دارد.

نهال گردو خوشه ای در شیراز

این نهال به زمان زیادی برای بیدار شدن از خواب زمستانی نیاز دارد و دیگر اسیر یخ بندان‌های بهار نخواهد شد.

4. نهال گردو فرنور

کشور سازنده نهال گردو فرنور، فرانسه است. عمر اقتصادی این نهال حدود 100 سال است. پوست گردوی فرنور تقریبا کاغذی است و به آسانی پوست آن جدا می‌شود و مغزی روشن دارد. این نهال در ارتفاع 1500 تا 2500 متر از سطح دریا رشد می‌کند.

فروش نهال گردو در شیراز

نهال گردو فرنور به دلیل مزیت‌های زیادی که دارد محبوبیت بسیاری را بین باغداران شیرازی پیدا کرده است. باردهی زیاد، مقاومت بسیار بالا، برداشت آسان و کیفیت بالا از مهمترین ویژگی‌های این نهال است که در شیراز می‌تواند به خوبی رشد کند.

قیمت نهال گردو در شیراز

حال که با بهترین نهال گردو در شیراز آشنا شدید، وقت آن رسیده تا با درنظر داشتن قیمت نهال گردو در شیراز بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

قیمت نهال گردو پکان در حدود 130000 تومان است.
قیمت نهال گردو چندلر در شیراز در حدود 130.000 تا 150.000 تومان است.
قیمت نهال گردو خوشه ای در حدود 70.000 تومان است.
قیمت نهال گردو فرنور در شیراز در حدود 130.000 تا 150.000 تومان است.

همچنین اگر علاقه مند هستید قیمت انواع نهال گردو را بدانید، در مقاله لیست قیمت انواع نهال گردو  قیمت 14 نهال گردو پرفروش را بررسی کرده‌ایم.

فروش نهال گردو در بهترین نهالستان شیراز

شما می‌توانید خرید نهال گردو خود را با خیالی آسوده از نهالستان ارغوان نهال تهیه کنید. تولید و عرضه تمام ارقام نهال با مجوز سازمان جهاد کشاورزی همراه است.
جهت مشاوره رایگان برای انتخاب بهترین نهال مناسب شیراز، استعلام قیمت و … با کارشناسان نهالستان ارغوان نهال تماس بگیرید.

گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت اطلاع از قیمت کلیک کنید