خرید نهال گردو در مشهد

همه ما به دنبال راهی جهت کسب سرمایه هستیم و در این زمینه راه‌های زیادی را قطعا تجربه کرده‌ایم. یکی از روش‌های سرمایه گذاری در شهر مشهد، کاشت نهال گردو و تولید آن است. در این مطلب برای شما عزیزان که به دنبال خرید نهال گردو در مشهد هستید، 4 نهال مناسب را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

خرید نهال گردو در مشهد

خرید نهال گردو در صورتی‌که شرایط کاشت و پرورش آن را داشته باشید، یکی از سودده‌ترین کارهای کشاورزی است. درخت گردو این قابلیت را دارد که تا سالیان طولانی محصول فووق العاده‌ای بدهد که جالب اینجاست با رشد هر ساله درخت میزان محصول هم هرسال افزایش پیدا می‌کند.

شرایط جغرافیای مشهد برای کاشت گردو

مشهد، مرکز استان خراسان رضوی است. ارتفاع این شهر از سطح دریا، حدود 1050 متر است. آب و هوای شهر مشهد به دلیل جغرافیای خاصش متغیر است ولی به طورکلی آب و هوای شهر مشهد معتدل متمایل به سرد و خشک است و خشکی هوا در این شهر مشهود است. تمام این شرایط آب و هوایی، فرصتی را ایجاد می‌کند تا بتوان نسبت به کاشت نهال گردو در مشهد اقدام کرد.

نهال های گردو مناسب مشهد

حال که با شرایط اقلیمی شهر مشهد آشنا شدید، وقت آن رسیده است که موثرترین نهال های گردو را با توجه به آب و هوای این شهر انتخاب کنید.

1.      نهال گردو چندلر در مشهد

یکی از عوامل مهمی‌که در انتخاب نهال گردو چندلر خیلی به چشم می‌آید کیفیت گردو و پوست آن است. چندلر پوست نازک دارد و به راحتی می‌توان پوست آن را جدا کرد.

نهال گردو چندلر در مشهد

یکی دیگر از ویژگی‌های نهال گردو چندلر زمان ریزش برگ‌های آن است. چندلر دیر شکوفه می‌زند و این ویژگی باعث شده تا دچار بیماری و آفات نشود.

درختان چندلر در فواصل 7،5،5 متری باید کاشت. در زمین یک هکتاری قادر به کاشت حدود 280 درخت گردو می باشید. نهال گردو چندلر شکل بیضی هستند. با بالا رفتن سن درخت پوست گردو ضخیم تر می‌شود.

2. نهال گردو فرنور در مشهد

منشا این نهال به کشور فرانسه برمی‌گردد و در شهر مشهد می‌توان این نهال را کشت کرد. برخی از ویژگی‌های بارز این نهال باردهی سریع، دیرگل ده بودن و کیفیت بالای گردو آن است.

خرید نهال گردو فرنور در مشهد

نهال فرنور گردوهای باکیفیت و با پوست نازک تولید می‌کند که مغزهایی خوشمزه و سبک دارد. همانطور که می‌دانید پوست و مغز گردو در قیمت آن بسیار اثرگذار هستند. بنابراین فرصت مناسبی برای باغداران مشهدی است.

3. نهال گردو ژنوتیپ برتر

در انتخاب نهال دو نکته حائز اهمیت است. نکته اول این است که هرنهالی که دیرتر برگ بدهد مرغوب است چرا که ابتلا به بیماری در آن کاهش می‌یابد. نکته دوم این است که نهال‌هایی که دیرتر گل می‌دهند چون از سرمای دیررس در امان هستند مناسبتر هستند.

خرید نهال گردو ژنوتیپ مشهد

مغز گردو ژنوتیپ برتر سفید و روشن است و طرفداران بسیاری را دارد. با وجود تمام ویژگی‌های نهال ژنوتیپ برتر، فرصت بی نظیری برای باغداران مشهدی ایجاد کرده است.

درخت گردو ژنوتیپ برتر در آب و هوای معتدل گرم رشد می‌کند که در دمای بالای 40 درجه پوسته سبز گردو آن می‌سوزد و مغز آن چروکیده می‌شود. عمر اقتصادی این نهال 80 سال به بالا است و در هر هکتار حدود 6 تن محصول می‌دهد.

4. نهال گردوی کانادایی در مشهد

این نهال در مناطق معتدل کشت می‌شود و میزان تحمل به سرما و خشکی نسبی است. درخت گردو کانادایی جزو ارقام دیرگل است و برای مناطق سرد مناسب است چون از سرمای بهاره در امان است.

خرید نهال گردو کانادایی در مشهد

دلیل استقبال باغداران مشهدی از این نهال عملکرد بالا و باردهی اقتصادی است. نهال گردو کانادایی از اولین سال باردهی می‌کند و از سال چهارم باردهی اقتصادی آن شروع می‌شود. کیفیت مغز گردوی آن بالاست و چربی متعادلی دارد.

مشاوره جهت خرید نهال گردو در مشهد

اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی نهال گردو در مشهد هستید باید از فروشنده ای مطمئن خرید کنید تا نهالی بیمار به شما تحویل ندهد. نهالستان ارغوان نهال با سال‌ها تجربه آماده است تا بهترین نهال‌ها را برای هموطنان عزیزمان در مشهد ارسال کند تا بتوانند به درآمد خوبی برسند.

نهالستان ارغوان آماده همکاری و خدمات مشاوره رایگان با باغداران عزیز مشهدی است تا بهترین نهال را همراه با مجوز سازمان جهاد کشاورزی تقدیم باغداران عزیز کند. همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با توجه به منطقه خود بهترین نهال را انتخاب کنید و به تولید برسید.

شماره تماس ارغوان نهال

گردو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *